SolidWorks >> Rysunki >> Problem z wyświetlaniem specyfikacji normalii w tabelkach BOM i ich zliczaniem
Autor Wypowiedź
engineer
2017-10-31, 11:45
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z poprawnym wyświetlaniem specyfikacji normalii w tabeli BOM. Tak jak widać na rysunku nie zawsze dobrze zlicza ilość śrub w konfiguracjach oraz nie poprawnie wyświetla specyfikację. Gdy dopiero co wstawię i zrobię rysunek to zazwyczaj Specyfikacja jest OK, ale jak zapiszę i otworzę to już najczęściej się sypie. Niekiedy dobrze zliczy i rozróżni, że są to inne normalia ale w tabeli pokaże tą samą SPECYFIKACJĘ. Korzystam z SW2017Prof.

Podkładek powinno być po 2 szt. w każdej konfiguracji a w tabeli pokazuje 1 szt. (tak samo ze śrubami). W złożeniu modeli wszystko jest w porządku wyświetlane. Ma ktoś może inny sposób na poprawne wyświetlanie?

Jeszcze drugi prosty przykład:
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-10-31, 15:42
Pomógł 405 raz(y).
Czy wszystkie konfiguracje są oznaczone przebuduj/zapisz?

http://help.solidworks.com/2016/polish/SOLIDWORKS/sldworks/c_Managing_Configuration_Data_Help.htm

W pierwszej kolejności spróbowałbym tego.
 
2017-10-31, 16:09
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Robiłem - otwierałem dość duże złożenia z kilkoma konfiguracjami, ale nie zdarzyło się aby czegoś brakowało.

Co do Toolbox, to różnie bywało (modele od klienta) np. śruba M20x120 była zastąpiona (na moim kompie) na śrubą M6x30 przez Toolbox, jeśli ta śruba miała konfigurację, to ją otwierałem i wybierałem właściwy rozmiar, jeśli nie to generowałem właściwą generatorem (tworzył ją SW spięty z tym programem) i przypisywałem jej dane właściwości i zapisywałem (rozmiar, DIN, itd.)

Czy dodając elementy złączne korzystasz z Toolbox ? Czy może masz generator el. złącznych i z niego dodajesz do złożenia.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2017-11-04, 08:55
Pomógł 4 raz(y).
Witam, jedno pytanie do opisanego problemu czy rysunek, który jest przypisany do tego złożenia został wykonany od podstaw, czy też złożenie oraz rysunek to kopia z innego projektu miejsca?

Osobiście mam takie same objawy gdy rysunek i złożenie lub plik są kopią, należy usunąć i wstawić tabelę "od nowa" i wtedy tabela zaczyna działać poprawnie i pokazuje wszystkie elementy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT