SolidWorks >> Rysunki >> Automatyczne wypełnienie tabelki
Autor Wypowiedź
2018-12-01, 17:39
Pomógł 0 raz(y).
Trochę pomęczę, bo mam kilka pytań
Mam złożenie, załóżmy koła zębatego, do którego wchodzą w wykonanych wgłębieniach, na płaskich powierzchniach, dwa rodzaje kostek i mam utworzoną swoją niewielką tabelę obok standardowej. Pytanie, czy można zrobić tak aby program automatycznie wypełniał pozycję tabeli nazwaną np. ilość kostek - K+4, gdzie K jest ilością kostek w złożeniu / w każdym złożeniu inna ilość kostek/, natomiast cyferka 4 jest stałą?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-01, 19:24
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem czy masz na myśli tabelę (jako tabelę - z adnotacji) czy ręcznie narysowaną jak ta rysunkowa. Tak czy inaczej można podpisać właściwości. Żeby dało się zliczać liczbę wystapień to musi się odnościć do konkretnego złożenia, więc musi być ono wstawione gdzieś na arkuszu.
 
2018-12-01, 20:00
Pomógł 0 raz(y).
tabelka jest wykonana za pomocą operacji wstaw tabelę, tak, na każdym rsunku będzie inne złożenie z inną ilością kostek. A w jaki sposób to przypisać, aby zawsze była wartość tych kostek /na każdym rysunku, złożeniu inna/ plus jakaś stała liczba np. 4?

K=10+2

K=6+2

itd.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-01, 20:28
Pomógł 405 raz(y).
Stała moża być wpisywana jako właściwość dostosowana.

Następnie dodajesz odnośnik (jak w BOM) do komponentu kostki wybierając liczbę wystąpień. W tabeli klikasz na niego 2X - tylko dobrze by odnośnik miał typ "brak". Później należy go ukryć.

Działa to tak, że jeżeli przeciągniesz (po pokazaniu) na inny komponent, to w tabeli po przebudowie pokaże się liczba wystąpień tego komponentu.

Nie wiem do końca jak to ma działać. Można też użyć równań itp.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT