SolidWorks >> Rysunki >> Nazwa konfiguracji w tabeli elementów ciętych
Autor Wypowiedź
CSWA, CSWP
2019-10-08, 14:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.
Zastanawia mnie, czy istnieje możliwość wypełnienia poszczególnych pól tabeli elementów ciętych nazwą konfiguracji. Już tłumaczę na przykładzie:

Mamy część wieloobiektową, dajmy na to kolano kołnierzowe - w sumie 3 części(kołnierz, kolano, kołnierz). Załóżmy, że mam 3 konfiguracje tego kolana w zależności od średnicy nominalnej (DN50, DN100, DN250).
Tworząc dokumentacje 2D dla tego kolana wstawiam swoją wieloobiektową część. Teraz chciałbym, żeby w tabeli elementów ciętych jako nazwa elementu (każdego z trzech obecnych) przepisywała się nazwa konfiguracji części składowej. Proszę o zerknięcie na załącznik, gdzie przedstawiam jeszcze dokładniej co mam na myśli.



Proszę o pominięcie kwestii zasadności takiego działania. Jest to tylko przykład, a mi chodzi o sprawdzenie, czy jest możliwość automatycznego uzupełniania tabeli elementów ciętych nazwami konfiguracji poszczególnych części z części wieloobiektowej.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam,
Łukasz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-09, 08:13
Pomógł 405 raz(y).
W tabeli listy elementów ciętych chyba się tak nie da zrobić, w tabeli BOM można sklejać wartości kolumn. Z drugiej strony jeżeli są elementy prefabrykowane to można dodać właściwość ręcznie, przecież robi się to raz.
 
CSWA, CSWP
2019-10-10, 09:39
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Tak oczywiście ma Pan rację z ręcznym uzupełnianiem właściwości - w ten sposób to realizuję i nie jest to mocno uciążliwe.

Byłem ciekaw, czy w przypadku tabeli elementów ciętych i części wieloobiektowych można wykorzystać nazwę konfiguracji "z automatu".

W każdym razie teraz wiem jak wygląda sytuacja.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-10, 12:08
Pomógł 405 raz(y).
   żeby w tabeli elementów ciętych jako nazwa elementu (każdego z trzech obecnych) przepisywała się nazwa konfiguracji  części składowej.

Ale lista elementów ciętych korzysta z właściwości obiektów, a nie całego pliku. To jaką konfiguracje ma pobierać skoro konfiguracja części dotyczy całości a nie konfiguracji poszczególnego obiektu składowego. Nie do końca rozumiem idee.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT