SolidWorks >> Rysunki >> Lustra czesci
Autor Wypowiedź
2021-03-11, 21:57
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem z dokumentacją. Zrobiłem złożenie które składa się z luster (nogi) każda z nóg ma te same elementy tylko poprzez edycję bezpośrednią zmieniłem położenie blach. Chce aby każda noga miała osobny rysunek. Problem jest taki że pierwsza noga (rodzic) tabelka z części się wkleja wypełniona z wszystkim, w drugim rysunku z lustra już tabelka elementów spawanych nie chce się wkleić. Czy ktoś ma na to sposób? Jest pusta a cześć i jej składowe pozycje mają numer 1
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-03-12, 10:12
Pomógł 405 raz(y).
Przydałby się jakiś obrazek pokazujący problem.
 
2021-03-12, 17:10
Pomógł 0 raz(y).
Zrobiłem jeden słup wstawiłem do złożenia ale w złożeniu zrobiłem odbicie lustrzane dla drugie słupa. Otworzyłem plik czesci lustro nogi zmieniłem w lustrze układ blach mocujących ( przesuniecie blach o pare mm) bo w słupie dwa musiałem tak zrobić. Robiąc dokumentację 2D nie zaciąga mi elementów ciętych które są takie same jak jak w czesci pierwotnej.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-03-12, 19:07
Pomógł 405 raz(y).
No bo lista w lustrze nie jest zaktualizowana. Wszystko zależy co się dzieje podczas operacji lustra. Zakładam, że wybierasz utworzenie nowej części (a nie reorientację). Niezależnie od opcji w kolejnym oknie, czyli czy odniesienia mają być przerwane czy nie, program nie jest w stanie odtworzyć listy elementów ciętych.

Wniosek.
Albo trzeba zrobić konstrukcje w kontekście złożenia, i tam w jednej części wykonać lustro. Albo można zrobić lustro jako reorientację i w konfiguracji pozmieniać pozycję.
 
2021-03-16, 09:24
Pomógł 0 raz(y).
Ok temat rozwiązałem.
Importuje się wszystko ładnie do listy elementów konstrukcji spawanych + dodatkowe elementy stworzone w pliku z lustrzanego odbicia.
Otwiera się część która zostałą utworzona przez lustrzane odbicie i zapisuje w odzielnym pliku. W części zaznacza się importuj włąściwości później stwórz konstrukcję spawaną i gotowe. (zostają wszystkie elementy zassane) teraz można przez edycję bezpośrednią usuwać elementy i dodawać nowe.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT