SolidWorks >> Rysunki >> kreskowanie żeber, styl linii przekroju
Autor Wypowiedź
2011-03-15, 10:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich serdecznie
1. Czy przy dodawaniu przekroju łamanego wyprostowanego można tak ustawić aby nie kreskowało przeciętych żeber? Przy zwykłym przekroju taka opcja jest a tutaj tego chyba brakuje. 
2. Czy można ustawić styl linii przekroju na taki jak jest obecnie wymagany przez normy tj. pogrubiona kreska-kropka-kreska? Ewentualnie jak to w szybki sposób ominąć.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-15, 10:55
Pomógł 405 raz(y).
Która wersja programu?
 
2011-03-15, 16:48
Pomógł 0 raz(y).
2010, edukacyjna. Od razu zapytam, czy w nowszej wersji jest inaczej?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-16, 21:57
Pomógł 405 raz(y).
Raczej w starszych nie było możliwości odznaczenia kreskowania żeber. Ale jak widać w przekroju wyprostowanym nie można wykluczyć żebra (nie wiedzieć dlaczego). Po obejrzeniu konkretnego przypadku zawsze łatwiej jakieś rozwiązanie zastępcze zaproponować.
Ad2. Nie nazywałbym tego "wymogami przez normy" bo jest wiele standardów i przynajmniej ja spotykam się z różnymi rysunkami.
A wracając do pytania, to co było poruszane w innym poście - alternatywne wyświetlanie usuwa te linie, albo można to zrobić definiując własny standard, jak np: 
  
 
 
..
2011-03-16, 23:53
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Niby wszystko pięknie i ładnie, ale jak się ustawi dla przekroju linie widoczną tam gdzie jest "2" u Pawła to owszem SW pokaże na rysunku ładnie linię przekroju, czyli gruba linia-kropka-linia ale już w samym podglądzie wydruku tego nie widzę-przynajmniej ja no i co za tym idzie wydruk jest tak jakby wogóle tych pogrubionych linii nie było, zawsze tak mam, nie wiem jak wy. Do tej pory machnąłem parę linii grubych ręcznie ale nie ma co ukrywać, że jest to drażliwe strasznie. Nie sprawdzałem jak to jest z samym określeniem standardu linii, może to będzie hulało. 
Pozdro Łukasz.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT