SolidWorks >> Rysunki >> Tworzenie rysunku z czesci złożenia
Autor Wypowiedź
2011-03-16, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam takie pytanie, może okaże sie wam banalne ale dopiero co zaczynam prace z solidem:) A wiec sytuacja jest taka stworzyłem sobie złożenie jakiegoś tam elemntu, ktory składa się z dwoch czesci z tym ze w jednej z tych czesci otwory musiałem zrobić w złożeniu, i teraz pytanie jak  zrobić rysunek tej jednej czesci w ktorej sa otowory zrobione w złożeniu, ponieważ w pliku sldprt, nie ma tych otworów są one jednak tylko w złożeniu??
Z góry dzięki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-16, 21:20
Pomógł 405 raz(y).
Zakładając, że otwór jest okrągły należy użyć opcji seria otworów by były one wykonane z poziomu złożenia ale widoczne w części jako operacja w kontekście albo należy użyć zwykłego kreatora otworów z zaznaczoną opcją propagacji operacji do części (od wersji 2009 jak dobrze pamiętam).
 
Ewski
2011-04-04, 16:26
Pomógł 2 raz(y).
Witam !!
Prawdopodobnie zrobiłeś otwór w złożeniu, a nie edytowałeś poszcfzegolny detal. Pewnie zrobiłeś szkic w złożeniu. Najlepiej kliknij najpierw prawym przyciskiem na tym detalu na którym chcesz zrobic otwory, a kliknij "Edycja części" i dopiero jak się na liscie po lewej zrobi ta nazwa detalu na niebiesko możesz zacząć robić otwory.
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT