SolidWorks >> Rysunki >> Automatyczne oznaczanie warstw
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2011-05-04, 13:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam być może temat już był poruszany ale szukałem i nic nie znalazłem.

Mianowicie mam takie zapytanie. Czy solid works podczas tworzenia dokumentacji ,,płaskiej" jest w stanie automatycznie nadać warstwy (chodzi mi tu o bardzo proste przypożądkowanie polegające na zróżnicowaniu poprzez różne warstwy krawędzi widocznych i niewidocznych). Jest mi to potrzebne podczas konwesji do dwg ponieważ w autocadzie są to te same warstwy.

Proszę o pomoc.
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-04, 13:55
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



o ile wiem, to nie ma takiej mozliwosci. Mozna za to wlaczac i wylaczac (widok) krawedzi ukrytych/niewidocznych.



Pozdr. tomek
 
SW 12 SP 5
2011-05-04, 14:00
Pomógł 0 raz(y).
Kurka o tym właśnie wiem. Znajomy mi mówił że ponoć się da to zrobić. A może wiesz czy da się pokazać tylko ukryte linie taka opcja też by mi odpowiadała.
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-04, 14:14
Pomógł 66 raz(y).
Jak to, tylko ukryte??? A to po co? Wtedy nie ma krawedzi modelu tylko same ukryte... Nie kumam.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-04, 14:20
Pomógł 405 raz(y).
Niestety w szablonie (a szkoda) nie można przypisać warstwy do danego typu linii. Ale w przypadku DWG/DXF można zdefiniować plik mapy, który zdaje się rozwiązuje problem.

 
SW 12 SP 5
2011-05-04, 21:04
Pomógł 0 raz(y).
Ukryte krawedzie są mi również potrzebne w DWG, a klikać osobno i wybierac linie na piechote to troche kłopotliwe, a jeśli miłbym jako osobną warstwe to bardzo ułatwiłoby pracę .
Spróbuje użyć tego sposobu z mapowaniem.

Dzięki za pomoc
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-04, 21:34
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



no to (mapowanie - PAWEL), to na pewno sie uda.



Pozdr. tomek
 
SW 12 SP 5
2011-05-05, 07:55
Pomógł 0 raz(y).
Heh jakoś sobie poradziłem stary dobry autocad dał radę ponieważ przy eksporcie do DWG autocad widział tylko 1 warstwę (domyslnie zero) ale linie widoczne i niewidoczne różniły się rodzajem lini w obrębie tej samej warstwy, więc poprzez filtr dało się to już ogarnąć.

Wielkie dzięki za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT