SolidWorks >> Rysunki >> potrzebna pomoc skala/jednostki
1  2    >
Autor Wypowiedź
2011-05-05, 16:14
Pomógł 0 raz(y).
dzisiaj sciagnelam ten program i chyba wszedzie szukalam jakiejs "instrukcji" i trafilam tu....

potrzebuje pomocy .....

1. jak ustawic skale?

2.czy przy rysowaniu lini jest mozliwe aby od-razu byla widoczna dlugosc lini (jak a autocadzie)? czy jest to mozliwe tylko wtedy gdy to zwymiaruje?

3.jakustawic jednostki



slicznie dzikuje za konkretne odpowiedzi ;)



pozdrawiam

Kasia
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-05, 16:33
Pomógł 405 raz(y).
Na wstępnie witamy Cię na pswug'u. Miło nam poinformować, że jesteś tysięczną zarejestrowaną osobą!



A wracając do pytań, o jaką skalę chodzi? Domyślam się jedynie, że dotyczy to rysunku...

Ad. 2. Menu narzędzia> opcje> opcje systemu > szkic > "włącz regulację numeryczną na ekranie". W starszych wersjach był taki dodatek 2D emulator, poniekąd pozwalający pracować jak w Acadzie. Z grzeczności nie zapytam po co komu w SolidWorks taka opcja :)

Ad. 3. Menu narzędzia> opcje> właściwości dokumentu > jednostki (oddzielnie dla części, złożenia i rysunku)



ps. Kasiu - zmień nazwę bo się najlepiej nie kojarzy... a przecież to chyba nie boli.

Jeszcze raz gratuluję 1000-ca!
 
2011-05-05, 17:05
Pomógł 0 raz(y).
nazwa to nazwa nie istotna ;) ale zmienie ;)



poprostu chodzi mi o pierwsze ustawienie przed przystapieniem do rysunku....

chodzi mi o ustawienie skali ....tak abym rysujac miala juz to wszystko w skali... ;)





p.s

dziekuje slicznie za powitanie ^^'
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-05, 17:54
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



a po co w skali??? Jak tylko do wydruku, to tez nie ma potrzeby - przy generowaniu rysunkow (widokow) mozna zawsze skale zmienic. Rysuje sie (najlepiej) w 1:1.



Tez gratuluje 1000-ka!



Pozdr. tomek
 
2011-05-05, 18:09
Pomógł 0 raz(y).
aaa.. i sprawdzilam i nie mam obcji szkic (odnosnie ad2)

tam w opcjach ;( i nic podobnego tez nie zauwazylam
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-05, 18:18
Pomógł 66 raz(y).
    xxx Kasia
    2.czy przy rysowaniu lini jest mozliwe aby od-razu byla widoczna dlugosc lini (jak a autocadzie)?
    czy jest to mozliwe tylko wtedy gdy to zwymiaruje?
   
      pozdrawiam
   
    Kasia



Kasia, i tak musisz to zwymiarowac (w szkicu) bo inaczej taki szkic nie bedzie w pelni zdefiniowany. To moze przyniesc pare problemow (pozniej). Zapomnij o ACAD i przyswoj sobie ten prosty tryb pracy. Rysujesz z grubsza (na oko) to, co potrzebujesz, nanosisz wymiary - szkic robi sie czarny (w pelni zdefiniowany) i cacy. Celowanie mysza aby trafic jakis wymiar - eh tam....



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-05, 18:22
Pomógł 405 raz(y).


Też mi się wydaje, że trzeba zmienić sposób myślenia. SolidWorks to zupełnia inna filozofia pracy.

Najlepiej zobacz samouczki dla początkujących (po prawej stronie albo w menu pomoc)
 
2011-05-05, 18:27
Pomógł 0 raz(y).
Pawel ja mam chyba jakas inna wersje...



no ok ... to nauczcie mnie myslenia inaczej..mam zaprojektowac lawke....i mecze sie z tym programem i mecze.. i nic nie mam...



to jak to zrobic jak szybciej ???bo do nd musze to zrobic a ten program to czarna magia dla mnie... ;( a mysle ze chyba warto sie go nauczyc ;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-05, 18:38
Pomógł 405 raz(y).
Jaka ławka? Jakieś foto by się przydało...

W Autocadzie (i temu podobnych) tworzy się jakby od razu dokumentację, czyli odpowiednią ilość widoków.

W programach parametrycznych 3D wpierw rysuje się model 3D w skali 1:1 - jak pisał Tomek, następnie na bazie modelu tworzy się dokumentację. Aby cokolwiek zrobić trzeba wyjść od szkicu - szkic wymiaruje się po narysowaniu a nie w trakcie używając inteligentnego wymiaru. Przypisane wymiary można dowolnie zmieniać tak jak wszystko inne, bo operacje zapisane są w drzewie.
 
2011-05-05, 18:54
Pomógł 0 raz(y).
no to chyba zrobie to w czyms innym a do tego usiade jak czas znajde....



projekt lawki jest baanalny wrecz ;) jak na rys rzut z gory-> kule z granitu i pomiedzy siedzenie... ;)



myslam ze da sie zrobic tylko w 2d.... widac ze poki co nie jest to takie proste....

jest gdzies jakas "instukcja" obslugi tego programu po polsku?bo naprawde potrzebuje czego krok po kroku ;)
 
2011-05-05, 18:55
Pomógł 0 raz(y).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-05, 20:46
Pomógł 405 raz(y).
Przykład w załączniku (wersja sw2010)



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_4_388_2467.zip
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-06, 10:46
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

ja tez mam laweczke (z rysunkami) do dopracowania... Ale jet tego po spakowaniu 1,5 MB. Jak chcesz, to zamelduj sie na :

t.merta@sbs-sondermaschinen.de



Pozdr. tomek
 
2011-05-07, 11:44
Pomógł 0 raz(y).
no i tobie zapewne to chwile zajelo hehehe ;) super wyglada ;) ja ci chyba za malo rys podeslalam... bo to ciut inaczej wyglada ale naprawde bylabym wdzieczna jak byc zrobil mi to zrobil ;) tu dodaje jeszcze przekroj (ktory juz zrobilam z wymiarami).... szerokosc lawki 1700x1000 z gory dziekuje slicznie za pomoc .... czy jest jakas "instrukcja" do tego programu po PL???? widze ze program jest naprawde fany ;)
 
k
2011-05-07, 19:49
Pomógł 0 raz(y).
Coś takiego ? A co do nauki, to jest samouczek w tym programie i nawet bardzo sie przydaje na poczatku.
 
2011-05-07, 20:41
Pomógł 0 raz(y).
no cos w tym stylu ;)))

a dorzucisz widoki jeszcze ??



co do tego samouczka mam po ang ;( ehhh..wiec chyba jak wiecej czasu bede miala usiade i potlumacze sobie .. ;)



sliiicznie dziekuuujee ;)
 
k
2011-05-07, 21:00
Pomógł 0 raz(y).
Nie bardzo rozumiem wymiary te poziome, bo jak może być wymiar 1700 wiekszy od 2600, lub 4200 od 9400 ?
 
2011-05-07, 21:14
Pomógł 0 raz(y).
aaa faktycznie.....

tam zle cos ppoliczylam....

a te kule powinny byc na rogach (po przekatnej jak na rys w rzucie z gory ..... zaraz podesle dobre ;)







 
k
2011-05-07, 21:33
Pomógł 0 raz(y).
Już to zrobiłem ale nie bardzo wiem co z tym metalem czy wchodzi też w kulę ( jesli tak to trzeba wyciąć w kuli) jeśli nie to jakie sa wymiary ?
 
2011-05-07, 21:41
Pomógł 0 raz(y).
ten metal nie wchodzi w kule....to tylko wykonczenie ;)
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT