SolidWorks >> Rysunki >> Rysunki 2D jednostki.............
Autor Wypowiedź
k
2011-05-19, 19:14
Pomógł 0 raz(y).
Co należy zrobić, aby podczas robienia rysunku 2D z jakieś tam części waga ich była podaweana w kg a nie w gramach ? Muszę za każdym razem wchodzić we właściwości dokumentu i przestawiać z gramów na kilogramy lub trzeba wchodzić we własciwości masy i przestawiać na kg. Czy jest możliwośc ustawienia tego na sztywno aby za kazdym razem w formatkach było podawane w kiligramach ?

Pozdrawiam.
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-20, 11:07
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



w opcjach , wlasciwosci dokumentu, jednostki przestaw na User/Uzytkownik i zdefiniuj tak jak chcesz. Pamietaj, ze musisz to zrobic w podkladkach do dokumentu (templates) i zapisac.












Pozdr. tomek
 
k
2011-05-20, 18:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam rozumieć, że to trzeba uczunić w formatkach i zapisać je jako szablon rysunków (Plik DRWDOT) i tak zrobić we wszystkich formatka, aby zawsze waga była podawana w kilogramach ?

Pozdrawiam.
 
Panienka do wszystkiego
2011-05-20, 19:58
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

tak. Ja to mam w formatkach czesci i zlozenia. W arkuszach rysunkowych odwoluje sie do wlasciwosci modeli.

Czesci juz wygenerowane (tez zlozenia) musisz poobrabiac recznie. W nowych bedzie na cacy....



Pozdr. tomek
 
k
2011-05-20, 21:11
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za pomoc, bo denerwuje ta ciągła zmiana wagi z gramów na kilogramy a jest to wymagane. W poniedziałek w pracy wejdę w edycje formatek firmowych i pozmieniam. Myślę, że grubośc lini z 0,25 na 0,18 tez przprzyniesie te same skutki, bo na formatkach A4 jest 0,18 a na A3 , A2 i A1 już jest 0,25 i są to linie za grube, bo widac to już w PDF.

Pozdrawiam i dzieki jeszcze raz.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT