SolidWorks >> Rysunki >> Pozycja alternatywna w rysunku
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2011-05-23, 09:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazlem.

Mam pewien problem polegający na tym, że chciałbym stworzyć rysunek (klasyczny) 3 rzuty i jeszcze poglądowy aksonometryczny (z tym nie ma problemu), ale na tym samym arkuszu chciałbym umieścić tzw. widok pozycji alternatywnej. Czyli w moim przypadku dodatkowy rzut z inną pozycja poszczególnych elementów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-23, 09:37
Pomógł 405 raz(y).
I jakie masz pytanie?

Pozycję alternatywną wstawia się na pasku widok układu. Polega to na utworzeniu w złożeniu dodatkowej konfiguracji z inną pozycją komponentu.

Zawsze można skopiować rzut i na nim pokazać alternatywne położenie.
 
SW 12 SP 5
2011-05-24, 11:12
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o to że mam złożenie w którym pokazuje drzwi w ramie i robię z tego dokuntację. Drzwi w normalnej pozycji są zamknięte lecz chcę jeszcze przedstawić dodatkowy przut w którym drzwi będą otwarte ale jak zmieniam pozycję to automatycznie ziemnia mi się w złożeniu (co jest w sumie logicznie). Moje pytanie brzmi czy istnieje jakas opcja która blokowała by inne rzuty ale ten alternatywny zachowywałby się jak model.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-24, 11:59
Pomógł 405 raz(y).
No już odpowiedziałem - wstawia się w rysunku i program zapamiętuje położenia ze złożenia.

Inaczej można zrobić to tak, że w złożeniu przygotowujesz 2 lub ile potrzeba konfiguracji, dodajesz wiązanie kąta i zmieniasz wartości w danej tylko konfiguracji. Później w rysunku można podczas wstawiania widoku poz. alternatywnej wybrać istniejącą konfigurację a nie tworzenie nowej.
 
k
2011-05-24, 20:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Jeśli w złożeniu masz drzwi zamknięte to znaczy że masz poprawnie wiązania zrobione i teraz w tym złozeniu dodaj nową w menadżerze konfiguracji - konfigurację ( nadając jej jakąś nazwę ) i w tej konfuracji w głównym drzewie, wygaś jedno z wiazań, które odpowiada, że drzwi przylegaja do futryny, nastepnie będziesz mógł tymi drzwiami ruszać, nie tracąc innych wiazań. Teraz zrób nowe wiązanie nadajac im jakiś kąt aby było widoczne wg. Twojego upodobania. Teraz masz dwie konfiguracje i w konfiguracji 1) drzwi zamkniete jako domyślna i 2) drzwi otwarte z jakąś tam nazwą. W dokumentacji wstaw drzwi z ramą w konfuguracji zamkniete, Następnie wstaw te same drzwi już izometrycznie ( będą zamknięte, ale klikając na ten rysunek prawym myszki wejdź we właściwości - tylko tego rysunku i tam bedziesz miał do wyboru Domyślne ( jako zaknięte i druga nazwa pod jaka tam sobie zapisałeś) wybierz drugą i drzwi z ramą będą otwarte.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT