SolidWorks >> Rysunki >> Zawieszenie SW podczas próby otwarcia pliku rysunku 2D
Autor Wypowiedź
a
2011-05-31, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Borykam się z pewnym problemem. A mianowicie mój komputer o pseudonimie "szatan" (2 rdzenie, 3gb RAM) strasznie wiesza się podczas próby otwarcia rysunku 2D. Plik złożenia zajmuję ~15 MB, rysunku około 5MB. Czasami się zawiesza, czasami nie. W assembly wszystko powiązane. Użycie RAM-u zatrzymuje się na 1GB, procka 50% i zero odzewu. Problem na tyle irytujący, że inni koledzy robią zrzuty do DXF i dalej obrabiają w AutoCADzie (totalna pomyłka). Ma ktoś z kolegów jakąś sugestię?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-31, 21:37
Pomógł 405 raz(y).
Podzieliłbym to na kilka grup czynników:

1. zbyt słaby mimo wszystko komputer.

2. złe ustawienia w SW i systemie operacyjnym.

3. błąd w podejściu do projektowania.

Na początek polecam: http://www.pswug.info/info/4/Optymalizajca_komputera_pod_SolidWorks/

Nie wiem co to za złożenie, a samo objętość pliku mówi niewiele, ale czy używacie konfiguracji by odciążyć system? A może należy utorzyć konfigurację speedpack. W pierwszej kolejności spraedzałbym na innym komputerze. Zawsze można poprosić o markowy sprzęt do testów. Chociaż domyślam się, że pytanie raczej dotyczy, co zrobić w tej konkretnej sytuacji, z użyciem szatana, będzie ciężko poradzić bez obejrzenia pliku...

Na pewno można wiele zyskać wyłączając niepotrzebne wodotryski windowsa i obniżając nieco parametry wyświetlania SW. Może trzeba poprzerywać część odniesień zewn. (o ile są).

Napisz coś więcej to będzie łatwiej pomóc:)
 
a
2011-05-31, 22:08
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za zainteresowanie:).

Przesłany link przejrzę jutro...dziś już umieram. Konfiguracji używamy... W sumie zależy o co dokładnie common:). Konfiguracja złożeń-owszem, w zależności czego potrzebuje w modelu. A i z tabel konfiguracji części korzystam (stawiam pierwsze kroki). Ale chyba im więcej konfiguracji, tym większe obciążenie? Hasło-konfiguracja Speedpack jest mi zupełnie obce :).. Apropos innych komputerów, to zdarzają się takie sytuacje, choć rzadziej, na maszynach 8 rdzeniowych i z pamiecia 8gb... Czyli coś jest nie tak. Przez wodotryski rozumiem usługi i procesy uruchamiane przy starcie systemu? W XP liczba procesów dochodził u mnie i kolegów do 60!! Po wyeliminowaniu zbędnych zauważyłem różnicę. A plik, składa się z konstrukcji ramowej, kratowniczka - około 500 części plus inne odniesienia... Około 1500 elementów. Odniesień zewnętrznych nie ma zbyt wiele.. A jeśli chodzi o wyciągniećia po profilach przerywam, bo w razie zmian tworzą się krzaczki (chodzi mi o zaokrąglenia). Generalnie mnie to intryguje, chciałbym poznać przyczynę:).

Z góry dziękuję, każda porada i sugestia jest dla mnie cenna.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT