SolidWorks >> Rysunki >> Problem z wymianą rysunku.
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2011-05-31, 22:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam szanownych forumowiczów pracuję w SW 09. Moj problem polega na tym, że mam już stworzona dokumentację w 2D i teraz chcę ja przesłać koledze do sprawdzenia on również ma SW 09 niestety po otwarciu rysunków na jego komputerze wszystko sie posypało tzn rysunki są ale np. jak mam rysunek kontownika 40*40*4 L=2000 to do zwymiarowania rysunku stosuje przerwanie oraz rozrysowanie szczegółów i nie wiem dlaczego na komputerze kolegi rys. jest bez tych przerwań i szczegółów;/.W związku z tym mam pytanie czy jak wysyłam koledze rysunki to muszę również wysyłać model z którego tworzona jest dokumentacja?
Dodam że jak otwieram emaila z załączonymi rysunkami na swoim komputerze (myslałem że coś mail psuje pliki) to wszystko było w porządku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-31, 22:49
Pomógł 405 raz(y).
No rysunek bez modelu nie ma racji bytu! Wygląda to tak, że po otwarciu są puste ramki widoków. Klikając prawym klawiszem na plik rysunku > solidworks > plik przenośny - tak moża zapisać zipa ze wszystkimi odniesieniami.

W przypadku rys. można zapisać tzw. rysunek odłączony - nie wymaga on wówczas modelu/złożenia.

ps. Na swoim komputerze to zawsze będzie dobrze dopóki nie zmienisz lokalizacji lub nazw plików.
 
SW 12 SP 5
2011-06-01, 12:14
Pomógł 0 raz(y).
Ok dzięki wielkie.

To jak będe wysyłać rysunki to razem z modelami. Czyli np: mam wspólny folder o nazwie ,,Reduktor" i w tym folderze znajdują się dwa podfoldery ,,Modele" w którym znajdują się części i złożenia oraz folder ,,Dokumentacja" w którym znajdują się rysunki utworzone z modeli znajudjących się w folderze ,,Modele". Teraz żeby nie było problemów z wysłaniem dokumentacji musze spakować i wysłać cały folder ,,Reduktor"?
Hmm ale dziwne jest to że u kolegi na kompie rysunki są wyswietlane tylko nie ma wyrwań, przerwań oraz szczegółów rozrysowanch;/.

Miałbym jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość przypisania ,,nowych relacji" rysunków w stosunku do modelu? Czyli powiedzmy że chcę utworzyć nowy folder o nazwie ,,Reduktor walcowy" w którym część modeli oraz rysunków im odpowiadających ulega powtórzeniu z juz istniejących (wyykorzystanie tych samych elelmentów). W jaki sposób to zrobić aby rysunek nawiązywał do części z nowego folderu a nie do części z której został pierwotnie stworzony.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-01, 13:09
Pomógł 405 raz(y).
hasło: plik przenośny - tam wszystko jest - kopiowaie, zmiana nazw i ścieżki, i inne.

Jak klikniesz na rysunek z poziomu windows to program sam znajdzie odniesione dokumenty i może je wrzucić do wskazanego folderu.

Nie wiem jak u kolegi może się wyświetlać, może pliki są w tej samej lokalizacji sieciowej. BTW - menu plik > znjdź odniesienia - tam można sprawdzić skąd ładowane są modele.
 
SW 12 SP 5
2011-06-01, 13:43
Pomógł 0 raz(y).
Ok dzięki za szybką odpowiedź myslę że już sobie poradzę.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT