SolidWorks >> Rysunki >> Brak oznaczenia gwinu
Autor Wypowiedź
2012-06-15, 14:10
Pomógł 2 raz(y).
Witam

Mam taki problem. Na rysunki złożenia brakuje oznaczenia gwintu.



Na przekroju jast oznaczenie, a na szczególe z tego przekroju już nie ma.



Dlaczego się nie pokazuje gwint. Wstaw>elementy modelu>gwint nie pomaga.

SolidWorks 2012 SP0
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-15, 14:21
Pomógł 405 raz(y).
Nie znam przyczyny ale na szybko podpowiem Ci rozwiązanie. Skopiuj widok rodzica i używając widoku obciętego utwórz coś a'la widok szczegółu.

Może to wina SP0...
 
2012-06-15, 14:44
Pomógł 2 raz(y).
Tylko jak mam kilka takich szczegółów to chwile czasu pochłonie takie rysowanie.

Mając rysunek złożenia, żeby pokazać gwint powinno się wybrać : wstaw>elementy modelu>gwint wybrać wysoka jakość gwintu i ma być ok. Ja muszę jeszcze otworzyć bryłę z rysunku edytować operację otworów wrócić do rysunku i gwint się prawie zawsze pojawia. Z częściami jest ok., tylko jak mam pokazać gwinty na rysunkach złożenia to jest tragedia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-15, 15:09
Pomógł 405 raz(y).
Ok, myślałem, że jednostkowa sprawa.
Niestety mam SP3 więc nie mam co sprawdzać ale może ktoś zna taki przypadek.

Tzn. sprawdzić zawsze mogę jakieś małe przykładowe złożenie (pawel.keska@pswug.info).

 
2012-06-19, 14:28
Pomógł 2 raz(y).
Z tym przypadkiem sobie poradziłem. Nie miałem zaznaczone "wysoka jakość gwintu" w widoku. Niestety nie wszystkie otwoty się pokazują. Robiąc otwory z kreatora otworów, pokazuję część otworów na jednym widoku pozostałe na drugim. Na jednym jest oznaczenie, a na drugim brak.



Nie wiem dlaczego tak się dzieje, obydwa widoki były tak samo rysowane.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 15:50
Pomógł 405 raz(y).
Bo może podczas importowania oznaczenia był zaznaczony widok a nie opcja "importuj do wszystkich".

Domyślam się, że może to być irytujące. W dalszym ciągu deklaruje możliwość sprawdzenia u siebie. A resellerzy nie chcą pomóc?
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-19, 18:23
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

jest jeszcze jedna mozliwosc - w kreatorze otworow mozna ustawic widoki dla gwintow - 3 opcje. Ja zawsze uzywam tej "normalnej" a mimo to czasami mam problemy z widokiem gwintu na rysunku - wlaze w modelu w krator i co widze - opcja widoku jest inna niz uzywam. Jak to sie przestawic moze, jest dla mnie zagadka. Pare razy juz tak bylo...

Pozdr. tomek
 
2012-10-12, 08:32
Pomógł 2 raz(y).
Witam

Trochę odświeżę temat do mam kolejny problem z gwintami. Rysując w bryle gwint G1/16 jak mam pokazać ten gwint na rysunku, bo nie mogę tego przeskoczyć bo cały czas pokazuje M7,72. Prosiłbym o jakąś podpowiedź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-12, 09:04
Pomógł 405 raz(y).
Zarówno jednostki jak i pokazywanie w formie ułamku ustawia się we właściwościach dokumentu. No chyba, że nie o to chodzi?
 
2012-10-12, 09:40
Pomógł 2 raz(y).
Pokaże obrazki będzie łatwiej. Robie taki otwór gwintowany:



Póżniej robie rysunek wymiaruje gwint i mam takie coś:



Co mam zrobić żeby zamiast tego M7.72 było G1/16
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-12, 10:35
Pomógł 66 raz(y).
Kiedys dzialao bez zarzutu... :-))



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-12, 12:14
Pomógł 405 raz(y).
Tomek, wrzuć proszę tutaj te pliki. Czy to jest jako wymiar czy jako objaśnienie otworu?

Ja myślałem o czymś, jak niżej, ale nie jest to z automatu..



 
Panienka do wszystkiego
2012-10-12, 12:27
Pomógł 66 raz(y).
Jak najbardziej wymiar z automatu.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_4_697_4758.zip

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-12, 12:58
Pomógł 405 raz(y).
No więc różnica polega tylko na użyciu standardu DIN > Otwór gwintu rurowego walcowego - to informacja dla Marcina.

W ustawieniach Toolboxa dla standardu Iso tak samo sa wpisane symbole G jak dla Din. Więc problem tkwi w plikach objaśnień - nie mam teraz czasu szukać ale rozwiązanie już znamy.
 
2012-10-16, 13:33
Pomógł 2 raz(y).
Dzięki za podpowiedzi. Po zmianie normy iso na din pokazuje poprawnie gwint G.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT