SolidWorks >> Arkusze blachy >> Problem z konwersją blachy
Autor Wypowiedź
2013-07-09, 23:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem z zagięciem blachy. Na zdjęciu mam fragment bryły który chce konwertować na blachę aby później wykonać inne gięcia. Na zdjęciu 2 widać element który chce uzyskać. Problem w tym, że chce go mieć z blachy aby móc zrobić rozgięcia na 2D do wybicia elementu. Z góry dziękuje za pomoc. Dodam że element rozwarty ma po 9 stopni w lewo i prawo od osi Z.



Na tym zdjęciu mam geometrię którą przy próbie konwersacji z bocznej ścianki udaje się konwertować. lecz nie da się odginać elementu do góry. Jak więc wykonać blachę z takim kształtem zagięcia przewodu ? w Górnej części rozwarcie jest symetryczne po 9 stopni.



Poniżej tak jak powinno wyglądać.



 
CAD
2013-07-10, 08:51
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

przed zagięciem w zrób odcinek prosty np. prosta ma długości 2 grubości blachy lub jednej grubości blachy.

Powinno być dobrze.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-07-10, 09:06
Pomógł 405 raz(y).
A jest jakiś podwód, że nie można tego zrobić tak?:

 
2013-07-10, 14:48
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje panowie za pomoc. Faktycznie rozwiązanie Pawła pomogło mi, nie wpadłem na ten pomysł rozwiązania tego w taki sposób :)



Edit:

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Co zrobić gdybym chciał mieć zmienne promienie zagięcia ? Tą metodą nie da się tego zrobić. Moge takie promienie wykonać na rysunku. Ale coś nie chce się w tedy utworzyć arkusz.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-07-10, 17:18
Pomógł 405 raz(y).
Albo dodajesz zaokrąglenie już w szkicu (o różnym R) albo w operacji Odgięcie bazowe, po jej rozwinięciu widoczne będą operacje Zgięcie bazowe 1, Zgięcie bazowe 2 itd, edytując tę operację można zastąpić promień domyślny.
 
2013-07-13, 08:48
Pomógł 0 raz(y).
Poradziłem sobie z tamtym problemem, lecz mam teraz nowy. Mianowicie chciałbym zagiąć boki blachy tzn obejmy takiej do podtrzymywania przewodu. Na rysunku jest niepełna obejma bez mocowania do podstawy. Na szybko zrobiłem ją aby pokazać o co mi chodzi. Próbowałem narzędzi odgięcia, ale na kolistej powierchni coś nie wychodzi. Może za pomocą narzędzia wytłaczania ? Przygotowałem narzędzie z fazą, ale nie moge umieścić go w osi tej obejmu. potrafie to robić na płaskiej powierzchni blachy, po przez wymiarowanie od powierzchni, lecz z umieszczeniem w osi nie wychodzi mi. Próbowałem za pomocą punktów, stawiając punkt w osi opaski i próbująć tak ustalić połorzenie narzędzia formującego z obejmą. Ale to nie wychodzi. Pytanie więc czy tą metodą da się zrobić takie fazy ułatwiające wsadzanie przewodu ? Czy można też to rozwiązać inną metodą ? Z góry dziękuje za pomoc, to już ostatni problem w ukończeniu mojego projektu :)

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT