SolidWorks >> Arkusze blachy >> Przejście koła w prostokąt
Autor Wypowiedź
Makom
2013-12-04, 13:52
Pomógł 0 raz(y).
Przy zaginaniu przejścia koła w prostokąt ustawiam kąt segmentu . Na rysunku rozłożonym zagięcia są pod różnym kątem. Czy jest możliwość takiego zagięcia aby gięcia były pod tym samym kątem. Przedstawiam rysunek rozłożonego elementu. SolidWorks 2014 SP1.
Wartość fasety ustawiłem na 30 stopni.
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-04, 15:11
Pomógł 405 raz(y).
No ok, ale czy szkic okręgu ma punktu podziału co 90 stopni odpowiadające wierzchołkom kwadratu? Może to coś da.

Poprawili niby tę operację ale teraz ja nie wiem, jak zrobić przejście z okręgu w okrąg o innej średnicy - tak jak się tworzy np. słupy.
 
Makom
2013-12-05, 08:25
Pomógł 0 raz(y).
Punkty podziału są pod sobą , w załączeniu rysunek
Pozdrawiam Andrzej

 
Makom
2013-12-05, 12:55
Pomógł 0 raz(y).
Myślałem nad tym swoim problemem. Prawdopodobnie nie ma możliwości dopasowania gięć aby były te same kąty gięcia i w tych samych odległościach.
Mnie by chodziło o to abym mógł ustawić taki sam kąt gięcia a program by dobrał optymalne położenia linii gięcia. Nie wiem czy w programie jest to możliwe.
Pozdrawiam Andrzej
 
--
2013-12-05, 19:38
Pomógł 6 raz(y).
Próbowałeś opcji z kątami w wersji 2014 jest dostępna, Kąt lini gięcia jest zależny od odległości środków elmentów szkicu 1 i 2 jeśłi są koncentrycne to co dróga linia jest pod tym samym kątem

jeśli jest przesunięcie w x,y to nigny nie uzyskasz lini gięcia pod takimi samymi kątami,









 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT