SolidWorks >> Arkusze blachy >> Szablon rysunku z autouzupełniającą się grubością blachy.
Autor Wypowiedź
2014-01-15, 08:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie po długiej nie obecności.
Już kiedyś zakładałem podobny temat, ale rozwiązanie mnie nie zadowoliło.
Obecnie mam SW 2014 SP.1
Chciałbym stworzyć szablon ryssunku który w tabelce będzie automatycznie uzupełniałó sobie grubość blachy. Potrafię stworzyć szablon zczytujący, materiał , wagę i inne rzeczy ale nie grubość.

Wiem , że do arkusza rysunku można dodać opis grubości , współczynnika k i inne poprzez np dodanie adnotacji; "Właściwości listy elementów ciętych" lub poprzez odpowiednio przygotowaną tabelę "lista elementów ciętych konstrukcji spawanej". Niestety nie da się zapisać szablonu z taką tabelą. A szablon z adnotacjami traci powiązanie i itak trzeba wstawiać tą adnotację ręcznie.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-01-15, 09:38
Pomógł 13 raz(y).
Próbowałeś dodać Notatkę któa jest powiązana z modelem "Modelu w widoku określonego we właściwościach akrusza" któa bedzie się odnośiła do właściwośći dostosowanej cześci tj. "Grubość" ? Wydaje mi się że u mnie działa to bez problemu.
 
.
2014-01-15, 11:27
Pomógł 52 raz(y).
W rysunku części nie ma problemu, ale kolega chciał to mieć w szablonie, a w szablonie nie ma jeszcze przypisanego modelu.
Ja to sobie zrobiłem tak:
W szablonie modelu mam we właściwościach dostosowanych zdefiniowaną właściwość 'Grubość' , która odnosi się do parametru grubość w modelu ("Grubość@nazwa_konfiguracji@nazwa czesci.SLDPRT" nazwa czesci wpisuje się automatycznie po zapisaniu modelu)
W szablonie rysunku mam notatkę o następującej treści: grubość blachy : $PRPSHEET:"Grubosc" mm
Działa bez pudła.
 
2014-01-15, 12:08
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

Panie Włodzimierzu czy można jakiś szczególowy tutorial jak wykonać przedmiotowe szablony.

Z góry dziękuję.
 
.
2014-01-15, 13:13
Pomógł 52 raz(y).
Spróbuję, ale muszę się najpierw odgrzebać z natłoku roboty :D
 
.
2014-01-15, 14:47
Pomógł 52 raz(y).
Oto ten tutorial.
Sprawa jest prosta. Najpierw otwieramy szablon modelu części :

Potem otwieramy edytor dostosowanych właściwości ( Plik>Właściwości ):


i dopisujemy właściwość 'Grubosc". Zapisujemy szablon części.
Teraz otwieramy szablon rysunku części i Tworzymy notatkę :

Zapisujemy szablon i gotowe.

PS.
Drobna poprawka , tekst notatki ma mieć parametr Grubosc zapisany w cudzysłowiu.( $PRPSHEET:"Grubosc" )
 
2014-01-18, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za odpowiedź.
Widzę, że używasz dokładnie tej samej metody co ja. Ja jednak szukam teraz, czegoś troszeczkę innego.
Może zapytam inaczej. Jak wrzucić do karty własciwości, grubość materiał i wspóczynnik k.

Aby to zrobić musiał bym jakoś dobrać się do właściwości które można znaleź klikajać na rysunek rozłożonego modelu: adnotacje, właściwośći listy elementów ciętych (widać to w moim pierwszym poście). Takich jak :

Grubość arkusza blachy: $PRPWLD:"Grubość arkusza blachy"

Naddatek materiału: $PRPWLD:"Naddatek materiału"

Niestety po wklejeniu tego do karty wychodzi coś takiego jak na poniższym zrzucie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT