SolidWorks >> Arkusze blachy >> dodanie gięcia do arkusza przeciętego pod kątem
Autor Wypowiedź
2015-01-22, 18:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem muszę zaprojektować część blaszaną wypukłą ale jednocześnie przyciętą pod kątem, ztym sobie radzę ale gdy już przytnę to niemoge tej krawędzi zaginać bo piszę że nie jest powieszchnią planetarną, co ztym zrobić ?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-22, 18:41
Pomógł 405 raz(y).
Tej krawędzi nie da się zgiąć (bo nie jest prosta). Zatem żadnym innym sposobem tego nie zrobisz w SW (myślę, że w praktyce też byłoby ciężko).

Możesz spróbować utworzyć blachę wyciągniętą po profilach - jedyna metoda - jednak ma sporo ograniczeń.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-01-22, 18:44
Pomógł 4 raz(y).
dokładnie jak wyżej - jak to zrobić w praktyce ? tłoczenie + gięcie?

to się powinno raczej składać z 2 elementów = zwijanie + gięcie + spawanie

ewentualnie tłoczenie + ręczne zaginanie w zależności odnosnie wymagań technicznych tego ceownika

ewentualnie zwijanie + ręczne zginanie w zależności odnosnie wymagań technicznych tego ceownika
 
SOLIDWORKS 2018
2015-01-22, 19:59
Pomógł 43 raz(y).
Tak sobie myśle czy nie dało by sie najpierw odciąć blachy na prosto a potem to zgiecia za pomocą szkicu zgiecia zrobić?
 
SOLIDWORKS 2018
2015-01-23, 08:49
Pomógł 43 raz(y).
Nie da się w ten sposób jaki zasugerowalem.
 
2015-01-23, 16:13
Pomógł 0 raz(y).
W praktyce da się to zrobić niema żadnego problemu, po wycięciu najpierw walcuje blachę pod odpowiedni łuk a potem gięcie..

Mi jest potrzebne rozwinięcie blachy a w solidzie właśnie po przycięciu nie mogę rozwinąć blachy, muszę mięć wymiary odpowiednie, jest jakiś inny program do tego celu?

robiłem dużo podobnych rzeczy to wystarczy w zwykłym autocadzie bo jak mamy łuk to sobie odczytujemy jego długość i dodajemy wymiary na boczne gięcia a ztym skosem to troche zabawy żeby obliczyć recznię obraz blachy do wycięcia.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2015-01-23, 16:45
Pomógł 6 raz(y).
A moze wyciagnac po profilach w lofted- bend w arkuszach blachy, potem dodac rynienke i mozna to wtedy wyprostowac zeby zmierzyc material? u mnie wyciecie pod katem jest w inna strone ale to to samo .
 
2015-01-23, 17:57
Pomógł 0 raz(y).
no dobra to ja doszłem do tego miejsca ztym niema problemu mam rozwinięcie blachy wywalcowanej z gięciami po lewej str ale jeszcze do tej krawędzi po prawej str co ma skos musze mieć takie same gięcia co z lewej.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-23, 20:12
Pomógł 405 raz(y).
Metodą wyciągnięcia po profilach można to uzyskać. Niestety linii gięcia nie będzie widać - jest na to workaround ale i tak nie jestem przekonany, że jest to dokładnie to co miało być.

 
2015-01-23, 20:31
Pomógł 0 raz(y).
no oto chodziło, ale właśnie mi zależy tylko i wyłącznie na tych linach gięcia bez tego nie wiem jak wyciąc blache.. widzę że chyba solid leży w tym przypadku
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-23, 23:14
Pomógł 405 raz(y).
A możesz podać dokładne wymiary? Sprawdzę to w wersji 2015. Przy pewnych warunkach geometrycznych oba łuki mogą być połączone krawędzią liniową - wówczas powinno dać się giąć. Ale domyślam się, że to nie chodzi o dopasowanie geometrii do możliwości programu tylko są jakieś konkretne wytyczne. W najgorszej sytuacji może się da skleić z dwóch modeli by uzyskać rozwinięcie.

Jeszcze mnie jedno zastanowiło, co ze współczynnikiem k kiedy liczycie to ręcznie i rysujecie w Autocadzie?
 
2015-01-24, 11:04
Pomógł 0 raz(y).
może w nowszych wersjach rozwiązany jest ten problem bo jak dlamnie osobiście to troche dziwne żeby taki program z takim czymś sobie nie radził, w zwyklym autocadzie w 3d sobie to można to narysować
 
2015-01-24, 11:05
Pomógł 0 raz(y).
może w nowszych wersjach rozwiązany jest ten problem bo jak dlamnie osobiście to troche dziwne żeby taki program z takim czymś sobie nie radził, w zwyklym autocadzie w 3d sobie to można to narysować
 
2015-01-24, 11:05
Pomógł 0 raz(y).
może w nowszych wersjach rozwiązany jest ten problem bo jak dlamnie osobiście to troche dziwne żeby taki program z takim czymś sobie nie radził, w zwyklym autocadzie w 3d sobie to można to narysować









 
Engineer of old school
2015-01-25, 16:45
Pomógł 20 raz(y).
To co Pan przedstawił nie odpowiada rzeczywistosci, jest to przybliżenie, nie wiem na ile duże. W rzeczywistości linia gięcia nie jest prostą, to fragment elipsy, więc rozwinięcie nie jest możliwe, jak to słusznie zauważyli koledzy. Przybliżenie nie jest z pewnością duże i dlatego w waunkach wykonania nie przeszkadza, bo mamy do czynienia z tłoczeniem .Sądze, że można tę linię wyznaczyć (w SW) i porównać z wymiarami podanymi przez Pana i przybliżyć do prostej. A tak na marginesie okazuje się, że zdrowy rozsądek zwycięża nad techniką. Jestem pewien, że 100 lat temu umiano wykonywać takie elementy. Jaka jest grubość blachy i promień walcowania. Zakładam, że promienie gięcia sa równe grubości blachy. Jak znajdę trochę czsu to spróbuję to zrobić
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2015-01-26, 11:53
Pomógł 6 raz(y).
a moze w ten sposob- increment bending - giecie postepowe?? - da sie wyprostowac i pokazuje linie giecia ?? zwiekszajac liczbe giec porofil jest coraz bardziej zbizony do okraglego i w ten sposob mozna uzyskac wymiary do wyciecia blachy a Pan i tak chce to walcowac a potem zaginac rynienki wiec nie powinno byc problemu- tak mi sie wydaje. SW 2015 SP1
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2015-01-26, 11:56
Pomógł 6 raz(y).
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2015-01-26, 14:21
Pomógł 6 raz(y).
I na solidzie tez sie da!! do narysowania uzylem rysunek z autocada ktory pan dolaczyl wczesnie - sprawdzilem wymiary po rozprostowaniu przed dodaniem 40x40 rynienki i umnie wyszlo odpowiednio: gorna krawed 1206.84, dolna krawedz 1004.84. Po dolozeniu rynienek : blacha 0.9mm promien giecia 1mm, bend allowence 2.14mm wyszlo cos takiego : powodzenia, jesli trzeba moge wyslac model na maila- SW2015
 
2015-02-04, 15:41
Pomógł 0 raz(y).
Wyślij jeśli jeszcze masz zobacze jak ci to wyszło, cpiotrek04@wp.pl
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2015-02-05, 16:34
Pomógł 6 raz(y).
Polecial plik i plik 3d pdf na twojego maila.mam nadzieje ze pomoze.
pozdawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT