SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Automatyczne grupowanie podkonstrukcji spawanych
Autor Wypowiedź
-
2010-01-10, 00:42
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

chodzi o to, że gdy utworze kilka podkonstrukcji spawanych zawierających te same obiekty (powtarzające się podkonstrukcje) automat tworzy je jako różne pozycje listy elementów ciętych z których każda zawiera jedną podkonstrukcję. Jedynie przez grupowanie ręczne uzyskuje oczekiwany efekt.

Chciałem się upewnić czy automat faktycznie nie da rady czy może coś robię nie tak?
Pracuję na wersji 2009 i 2010.

Pozdrawiam,
Alek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-10, 10:17
Pomógł 405 raz(y).
Zgaduję - nie są one takie same...

Często ktoś nie zauważa, że obiekt różni się np. fazą z drugiej strony itp.
Jeżeli chcesz mogę spojrzeć na taki przykład - bo oczywiście błędu programu nigdy wykluczyć nie można - załącz tylko link do pliku.


 
-
2010-01-10, 11:18
Pomógł 0 raz(y).
Są takie same, nawet w trywialny przykładzie w którym nie ma mowy o pomyłce:
http://docs.google.com/Doc?docid=0AZ_dSHim_e_AZG1zcXE2M18xM2dyNGc3eGdr&hl=en
program tak się zachowuje.

Pozdrawiam,
Alek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-10, 11:53
Pomógł 405 raz(y).
No ale gdzie tu jest błąd?
Są pogrupowane po 2 identyczne w folderze...
 
-
2010-01-10, 12:21
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi o to żeby te podkonstrukcje spawane były jako jeden element listy elementów ciętych, żeby na rysunku płaskim była to jedna pozycja występująca w ilości 2szt: http://docs.google.com/Doc?docid=0AZ_dSHim_e_AZG1zcXE2M18xNWd4bTI2OXRi&hl=en
Czy taki efekt jak wyżej można osiągnąć automatycznie? gdy w podkonstrukcjach są takie same obiekty, identycznie zorientowane względem siebie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-10, 12:37
Pomógł 405 raz(y).
To tak się nie da...
Przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego, że podkonstruckje - czyli wcięte foldery - służą to "zarządzania" elementami, które nie są członami kontr.
Natomiast żeby wsztystkie 4 bryły były w jednym folderze to należy je ręcznie przeciągnąć do wskazanego.

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - połącz te obiekty i już będzie to co powinno być.
 
-
2010-01-10, 12:45
Pomógł 0 raz(y).
Po paru próbach mi się tak wydawało, ale myślałem, że może jakis trik jest :).
Automat to zawsze wygodniej. Pozostaje mi ręcznie zarządzać jak do tej pory robiłem :).

Po połączeniu też robi 2 elementy listy elementów ciętych, a nawet gdyby działało to później jak wstawię do nowej części i zrobię rysunek to będę miał jedną pozycje, więc też odpada.

Dzięki, pzdr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-10, 12:52
Pomógł 405 raz(y).
Ale automat działa dobrze. Po prostu program nie traktuje podfolderu z zawartością jako jednej pozycji w liście materiałów. To teraz sobie wyobraź, że chcesz wyświetlić materiał obiektów (od wer. 2010). I co? I klapa...bo materiału nie przypisujesz do folderu tylko do obiektu. Więc jedynym rozwiązaniem (logicznym) jest połączenie brył - skoro w dokumentacji ktoś ma to odczytać jako 1 element.

Łatwiej byłoby mi lub komuolwiej coś więcej powiedzieć widząc konkretny przykład:)
 
-
2010-01-10, 13:00
Pomógł 0 raz(y).
Nie mam konkretnego przykładu pod ręką, ale widzę, że jednak automat nie zapewni mi tego co chce.

Nie ma co kombinować, dzięki za zainteresowanie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT