SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Konstrukcja spawana z blach
Autor Wypowiedź
2016-10-30, 19:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Potrzebowałem zamodelować konstrukcję blachownicy z żebrami i blachami oporowymi, celem wyeksportowania i przeliczenia tego w Abaqusie. Wygląda to jak na załączonym obrazku. Wszystko jest spawane z blach, te kątowe elementy, które przekroiłem również.



Programu używam od dwóch dni, więc mam bardzo blade pojęcie o nim. Na w/w potrzeby zamodelowałem to jako jedną część (solid) i to mi wystarcza (da się to wyeksportować i zasiatkować).

Chciałbym się dowiedzieć czy dałoby się to teraz na przykład jakoś porozbijać, żeby stworzyć rysunki z elementami składowymi (rysunki warsztatowe) z opisem spoin itd? Patrzyłem na moduł "konstrukcje spawane", ale w moim przypadku, gdy jest to konstrukcja płytowa to wyciąganie profili w postaci płaskowników...chyba nie tędy droga.

Próbowałem z operacją podziel, być może nieudolnie, ale z tego co widzę, to rozbite elementu zapisuje w osobnych plikach, a z aktualnego konstrukcja znika, być może robię to źle albo znów nie ta droga.

Czy ktoś mógłby mi coś zasugerować bądź wskazać sposób podejścia do takiego przypadku? A może nie jest to program do takich rzeczy?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-30, 21:03
Pomógł 405 raz(y).
No fajnie, model uproszczony, ale tak się tego raczej robić nie powinno. A co, niby w Abaqusie to on sam podzieli elementy na obiekty? Raczej nie... Liczenie modelu scalonego (dotyczy to też narzędzia SW - Simulation) będzie bardzo uproszczone.

Więc należy do porządnie od razu narysować. Moduł konstrukcji spawanych w SW jest o tyle specyficzny, że polega na wyciągnięciu profilu po ścieżce. Ale takie elementy jak powyżej można robić jako część wieloobiektową z blach lub zwykłych wyciągnięć. Żeby była mowa o wyjęciu poszczególnych detali do dokumentacji - nie ma innej możliwości. No niby jeszcze można robić w złożeniu - ale odradzam w takim przypadku. Na pewno nie operacją podziełu...

Jak dodajesz wyciągnięcia odznacz scalanie. Temat zbyt obszerny na jeden post.

Jeżeli chcesz zgłębic temat - polecam: http://www.solid-podreczniki.pl/ksiazka2/
 
2016-11-02, 19:09
Pomógł 0 raz(y).
Przyłącze się do tematu
Posiadam taki szkic / model jako część.
W opcji konstrukcja spawanie nie ma opcji wyciągania blach.
Jak z tym sobie poradzić
Do góry zabezpieczone jest wszystko profilem.

Chodzi mi głownie o to aby były widoczne spawy ponieważ później chciałbym to poddać pod wizualizację.

druga sprawa jak szybko można wykonać rysunek techniczny arkuszy blachy unikając zgięć. Mają być same połączenia spawane.

Dziękuję za pomoc.




http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_2443_8783.sldprt
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT