SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Materiał członów w konfiguracjach
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2018-05-14, 20:33
Pomógł 0 raz(y).
Stworzyłem prosty kawałek rury z materiału PP grau (tworzywo sztuczne) jako człon konstrukcji spawanej.



Następnie stworzyłem drugą konfigurację tej rury z PVC:



Zmieniając konfiguracje materiał członu nie zmienia się w sposób prawidłowy, chociaż w obu przypadkach pokazuję, że dany wybór materiału dla członu odnosi się tylko do danej konfiguracji:


Dlaczego tak się dzieje i gdze to zmienić, aby wybierając konfigurację materiał był prawidłowy?

W liście elementów ciętych materiał zmienia się prawidłowo ale nie nazwa, a co gorsza wymiary członu. Rury mają różne grubości ścianek (3,7mm i 3mm).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-05-15, 12:58
Pomógł 405 raz(y).
Zrobiłem przykład i mi działa (w 2018). Jedyna różnica, że materiał nie jest transferowany z pliku tylko dodany później dla (ta konfiguracja).

I tą metodą radziłbym robić, gdyż materiał zapisany w bibliotece profili musiałby być różny dla różnych konfiguracji.
 
SW 2018 SP5
2018-05-15, 20:55
Pomógł 0 raz(y).
W tej chwili jest tak, że dla rur z PP jest jeden plik z konfiguracjami profili z przypisanym materiałem PP a dla rur z PVC jest drugi plik z konfiguracjami profili i przypisanym materiałem PVC.
Materiał został przypisany właśnie już w plikach z profilami aby nie trzeba było wybierać go za kazdym razem.
Cytat:
"I tą metodą radziłbym robić, gdyż materiał zapisany w bibliotece profili musiałby być różny dla różnych konfiguracji."

Tak właśnie jest jak w cytacie wyżej ale nie działa.

Może problemem jest to, że dla każdej z konfiguracji profil jest ciągnięty z innego pliku?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT