SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Problem z listą elementów ciętych
Autor Wypowiedź
Makom
2011-01-05, 15:13
Pomógł 0 raz(y).
Mam określony materiał, lista w tworzeniu części zaktualizowana a przy jej tworzeniu na rysunku mam numer części, ilość a pozostałe rubryki puste? Co robię źle. SolidWorks 2011
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-05, 15:38
Pomógł 405 raz(y).
Można sprawdzić we właściwościach elementów ciętych co się pojawia w określonych kolumnach (prawy klawisz na dowolnym folderze listy),
Myć może nie jest skojarzony szablon konstr. spawanej z właściwościami w modelu.
 
Makom
2011-01-05, 16:03
Pomógł 0 raz(y).
Na konstrukcji we właściwościach poszczególnych elementów ciętych są wszystkie dane np.długość, kąt , materiał
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-05, 16:06
Pomógł 405 raz(y).
No to prawdopodobnie w szablonie trzeba na nowo połączyć kolumny z określoną właściwością konstr. spawanej i nadpisać szablon. Jakby były jakieś problemy z tym to pisz :)
 
Makom
2011-01-05, 16:11
Pomógł 0 raz(y).
Tego nie robiłem i nie wiem jak zrobić
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-05, 17:10
Pomógł 405 raz(y).
Po wstawieniu części ze zaktualizowaną listą i utworzeniu z niej rysunku,  wstaw tabelę listy elem. ciętych "cut list" Następnie można dodać własne lub przeedytować istniejące kolumny. Żeby to zrobić należy zaznaczyć kolumnę (symbol strzałki lub pod prawym klawiszem> wybierz kolumnę), pojawią się właściwości po lewej i z listy rozwijalnej przypisuje się wybraną wartość. Na końcu szablon należy zapisać do pliku i później z niego korzystać.
 
 
Makom
2011-01-05, 18:08
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki to jest to.
Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT