SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Konstrukcja spawana/Złożenie
Autor Wypowiedź
2023-04-19, 14:13
Pomógł 0 raz(y).
Mam 4 profile pospawane w kwadrat, klikam na jeden profil -daję , wskazuję gdzie. Robię z niego złożenie, przechodze do konstrukcji spawanej, klikam na drugi profil, daje i zapisuję pod jakąś nazwą - przechodzę do złozenia, daje wstaw komponent, wskazuę ten drugi - ale nie wrzuca /pozycjonuje/ tego elementu tam gdzie powinien byc - tak jak na złożeniu, a wiem że tak można.
 
2023-04-19, 15:24
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Nie wiem dlaczego tak robisz, że z konstrukcji spawanej wyciągasz elementy i wstawiasz do złożenia. Jeśli masz konstrukcję spawaną to robisz dokumentację 2D i wstawiasz tabelkę, podajesz potrzebne wymiary i tyle. W tabelce masz już rodzaj materiału, długość, kąty itd. A jak sobie utworzysz odpowiednią tabelkę, to będziesz miał także całkowity wykaz długości różnych materiałów, które są potrzebne do wykonania danego produktu z wagą włącznie.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-04-19, 17:55
Pomógł 405 raz(y).
Zgadzam się z Kazimierzem.

Ale...jeżeli już złożenie. Klikasz prawym na cut list > Zapisz obiekty a nie tamtą metodą. I podczas zapisu jest opcja utwórz złożenie i wyprowadź części wynikowe z takich samych obiektów (moim zdaniem konieczność).
 
2023-04-19, 19:39
Pomógł 0 raz(y).
w skład konstrukcji spawanej wchodzą też inne elementy, które muszę pokazać na rysunku 2D
 
2023-04-19, 21:21
Pomógł 0 raz(y).
Fajna metoda, szkoda tylko, że na etapie zmiany nazwy poszczególnych elementów, złozenie traci kontakt z konstrukcją spawaną
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-04-19, 21:36
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem jak zmieniasz te nazwy, ale na pewno da się to zrobić bez utraty powiazania. Zawsze można użyć pack&go.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT