SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Dopasowanie cześci - równanie
Autor Wypowiedź
2023-10-06, 12:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Potrzebowałbym by rozwiązania korzystając z równań (chyba ) w konstrukcjach spawanych.
Stworzyłem kratownicę które ma pewne elementy stałe ( wymiary) a jeden jest zmienny z dopasowaniem do pozostałych.
W pliku stworzyłem to tak, że po wpisaniu całkowitego wymiaru np 10000 to dobiera się ilość przekątnych z warunkiem by szyk nie dotykał profila pionowego. Działa.
Teraz chcę by dobierał kąt ostatniej przekątnej zapełniającej " dziurę " :D .
Z czego skorzystać w SW?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-10-06, 17:31
Pomógł 405 raz(y).
Może od drugiej strony. Bo nie da się za bardzo dodać zależności (szkic/równanie) do obiektu, którego nie ma. Jakby początek był w miejscu tego kąta, czyli szyk zaczynałby się z tej strony - byłoby łatwiej.

Może to będzie pomocne.
https://solid-blog.pl/rownanie-pozwalajace-na-rownomierne-rozmieszczenie-na-dlugosci/
 
2023-10-09, 07:20
Pomógł 0 raz(y).
Pomęczyłem troszkę i udało mi się wcześniej dorobić dopasowywanie. Działa jak powinno w większości zakresów wymiarowych. Jednak nie wiem jak wymusić obracanie ostatniej przekątnej zależnie od ilości przekątnych podstawowych ( ta ze szkicu która jest linią).
https://www.szybkiplik.pl/MqTdGgpZxz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-10-11, 19:40
Pomógł 405 raz(y).
Może można zastosować warunek IFF, czyli jeżeli jest jakaś tam liczba to steruję kątem, a jak inna to będzie inny kąt.

Zaznaczam, że pliku nie przeglądałem, bo nie mam obecnie możliwości. Może w weekend.
 
2023-10-24, 12:54
Pomógł 0 raz(y).
Poległem na równaniu
= IIF ( "Ilosc_przekatnych" = 21 , 75 , 90 )
21- to ilość i od niej czy parzysta czy nieparzysta zalezą wymiary 75 i 90 oraz kierunek położenia profila
Brakuje mi funkcji jak czy.parzysta z excela.

Edit:
Jadnak udało się z pomocą żony matematyczki , do okreslenia zależności liczb nieparzystych :d.
IF działa
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT