SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Analiza węzła kratownicy
Autor Wypowiedź
2012-06-22, 18:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

mam następujący problem. Próbuję zrobić analizę węzła kratownicy. Kiedy przechodzę do analizy muszę określić, który element ma być analizowany. A więc moje pytanie jest takie, jak to zrobić aby cały węzeł (wszystkie pręty, blacha wzmacniająca) był analizowany. Trzeba jakoś te elementy ze sobą powiązac? Komunikat pokazuje, że jest to obiekt wieloobiektowy. Proszę Was o jakieś podpowiedzi jak to zrobić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-22, 18:50
Pomógł 405 raz(y).
W wersji Xpress nie da się tego zrobić, chyba że użyjesz opcji połącz do scalenia wszystkich obiektów w jeden. Zależy co się liczy.. a w pełnym Simulation można definiować zależności pomiędzy komponentami.
 
2012-06-22, 18:57
Pomógł 0 raz(y).
A jakie konsekwencje niesie za sobą opcja połącz? Próbowałem to robić również w pełnym simulation, ale są jakieś problemy właśnie z zależnościami pomiędzy poszczególnymi elementami. Da się w pełnym simulation zrobić tak aby wizualizowana była konstrukcja, a nie układ elementów skończonych?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-22, 19:37
Pomógł 405 raz(y).
Połącz łaczy elementy w 1 lity kawałek. Jeszcze raz powtarzam, zależy co się liczy.
W 2012 można pokazać realne profile belek, wcześniej były uproszczone "rurkami". Co to znaczy wizualizowana konstrukcja? Wyniki?
 
2012-06-22, 20:36
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym sprawdzić deformacje pasa dolnego oraz naprężenia w samym węźle. Aktualnie mam SW 2012 i wyniki (deformacje, naprężenia) wyświetlane są właśnie „rureczkami”, a nie na realnej konstrukcji. Jak można to zmienic? Jak skorzystać z funkcji połącz? Nie mogę jej znaleźć.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-25, 08:02
Pomógł 405 raz(y).
Funkcja połącz dotyczy części i jest to operacja Boole'a. Trzeba zapisać złożenia jako część, ale ma to sens chyba tylko w przypadku wersji Xpress.

A co do rzeczywistego wyglądu belek, w badaniu kliknij symulacja > opcje i
w opcjach siatki zaznacz renderuj profil belki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT