SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> problem z rozmiarem
Autor Wypowiedź
2012-06-29, 16:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam mam solida 2012 w wersji trial i chciałem sobie zrobić projekt ramy do przetestowana obciążeń. Zanim doszedłem do tak skomplikowanych operacji, okazało się żę w zakładce człon konstrukcyjny lub spawy, po zaznaczeniu iso profile jakie są dostępne kończą sie na 80x80x5 a ja chciałem większy. Natomiast w toolbox sa takie profile.

Teraz chciał by zapytac jak dodać profile czy muszę coś dograć do folderu opisanego tutaj: http://help.solidworks.com/2011/polish/SolidWorks/sldworks/LegacyHelp/Sldworks/Weldments/Weldments_-_File_Location_for_Custom_Profiles.htm

oraz

Dla was to błachy problem a mnie samouka to przerosło;) solid nagle przestał mi w szkicu sugerować położenie lini pionowo, poziomo itd jak to włączyć ?

Pozdrawiam
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-29, 17:03
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

na szybko - wciagnij jakikolwiek profil (podobny). Wejdz w szkic profilu i zmien wymiary. I po bolu. Ja chcialem (czesc zrobilem) rozbudowac te profile ale zawsze nie bylo tego co potrzeba. I teraz robie wlasnie tak - wciagam podobny i zmieniam wymiary szkicu. Poniewaz i tak reszta (wymiary na rysunkach, tabele etc.) zalezy tylko od tych wymiarow w szkicu.

Pozdr. tomek
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-29, 17:07
Pomógł 66 raz(y).
Tutaj,

nazywa sie jakos tam (po polsku) - patrz na ikonki.



Pozdr. tomek
 
2012-06-29, 22:16
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki ;) jak dam plame bede prosił o gotowca;)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT