SolidWorks >> Złożenia >> Problem z przebudową złożenia
Autor Wypowiedź
.
2013-09-23, 11:40
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Moj problem jest następujący.
Mam złożenie, które zawiera kilka podzespołów. Po przebudowaniu złożenia kilka podzespołów ma zaznaczoną ikonkę pokazującą konieczność przebudowy.
Nie ma żadnych błędów zarówno w podzespole jak również w wiązaniach a mimo to po przebudowie nadal występują te ikonki.
W czym problem, gdzie szukać nieprawidłowości.
Mam SW 2010.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-23, 11:45
Pomógł 405 raz(y).
Pewnie są jakieś zewn. odniesienia i program nie załadował wszystkich informacji do pamięci.

Prawdopodobnie po rozwinięciu podzespołów będą jakieś części z ikoną przebudowy. Po ich przebudowaniu ikona na najwyższym poziomie powinna zniknąć.

Może CTRL+Q pomoże.
 
.
2013-09-23, 12:13
Pomógł 52 raz(y).
Problem w tym, że po otwarciu podzespołu jak również edycja w ramach złożenia nie pokazuje żadnych komponentów wymagających przebudowy.
 
.
2013-09-23, 12:16
Pomógł 52 raz(y).
Problem w tym, że po otwarciu podzespołu jak również edycja w ramach złożenia nie pokazuje żadnych komponentów wymagających przebudowy.
Ctrl+Q nie pomaga. Nie pomaga równiwż wygaszanie wszystkich wiązań.
 
2013-09-24, 07:52
Pomógł 2 raz(y).
Mialem podobny problem w SW 2010. Gdy jednak te same modele otworzylem w SW 2013 ikonki zniknely. To chyba jakis blad w SW 2010 musial byc
 
2013-09-24, 08:01
Pomógł 2 raz(y).
Sorry zla podpowiedz jednak w 2013 te ikonki pojawiaja sie znowu. Udalo mi sie znalesc przyzczyne. Tak jak pawel mowil gdzies w tych podsespolach musza byc zle dobrane odniesienia. Np. otwory zwymiarowany z elementem wygaszonym
 
.
2013-09-24, 09:50
Pomógł 52 raz(y).
No to będę miał szukanie, bo tych powiązań i odniesień trochę w tym złożeniu mam.
Kilka z tych podzespołów "naprawiły" się po wygaszeniu i ponownym przywróceniu (???) , ale został mi jeszcze jeden złośliwy :)
W ostateczności zostawię tak jak jest ale nie lubię zostawiać niezałatwionych spraw.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-24, 10:14
Pomógł 405 raz(y).
W menu Edycja w 1/3 wys. od dołu masz opcję "Przywróć wraz z elementami zależnymi" - spróbuj tego:)
 
.
2013-09-24, 13:18
Pomógł 52 raz(y).
Już jest czyśćiutko :D. W sumie nie wiem co tak naprawdę było. Najprawdopodobniej był to konflikt odniesień elementów szkicu jednej z części z wiązaniami części w złożeniu (dlatego nie było tego błędu po otwarciu podzespołu).
Przy okazji zauważyłem , że kolejność przywracania wygaszanych podzespołów często ma znaczenie. Jeśli się przywraca w złej kolejności to pojawiają się żółte i czerwone elementy w drzewku złożenia i błędy w wiązaniach, więc trzeba na to uważać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT