SolidWorks >> Złożenia >> Grrr... Operacje zdefiniowane w kontekście innego złożenia...
Autor Wypowiedź
2013-10-03, 15:13
Pomógł 18 raz(y).
Czasem jak chcę wykorzystac jakąś część np. do utowrzenia powierzchni cięcia to mam komunikat:



i oczywiście powierzchni dodać nie mogę.



W opcjach mam zaznaczone "Zezwalaj na wiele kontekstów..." i klops.



Kiedyś pamiętam wchodziłem w takiej sytuacji na szybko w jakąś pozycję menu i dawałem "przerwij wszystkie" ale teraz nie mogę się tej funkcji doszukać...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-04, 15:11
Pomógł 405 raz(y).
Jak dobrze pamiętam, kiedyś miałem taki komunikat, jak element projektowany w kontekście odnosił się do innego elementu, który był zależny od tego pierwszego. Czyli taka zależność w pętli, niestety nie mogę odszukać tego przykładu, pomogło przerwanie odniesień.
 
2013-10-07, 09:12
Pomógł 18 raz(y).
    Kęska Paweł
pomogło przerwanie odniesień.





Hihihi, no właśnie, kiedy to robiłem, a teraz nie mogę znaleźć gdzie to się robi ;-P
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-07, 09:18
Pomógł 405 raz(y).
Hmm, nie wiem czy trudnością jest odnalezienie części, o które chodzi, czy sam fakt przerwania?

Odniesienia można zlokalizować chociażby w menu plik > znajdź odniesienia (struktura drzewa). A przerwanie odniesień jest dostępne po kliknięciu na nazwie części lub dowolnej operacji w kontekście > odniesienia zewnętrzne > przerwij.
 
2013-10-07, 11:08
Pomógł 18 raz(y).
Chodzi właśnie o przerwanie wiązań.

W Plik-->Znajdź odniesienia... mam tylko opcje: Drukuj, kupij listę, kopiuj pliki, Zamknij i Pomoc. Nic o przerywaniu.

A jak dam PPM na nazwie części w drzewie to nie mam "odniesienia zewnętrzne > przerwij".



/EDIT: Dobra, już znalazłem, kolejna cudaczna funkcjonalnośc.

Należy w drzewie kliknąć PPM i wybrać "Wyświetlaj zewnętrzne odniesienia" i dopiero wtedy można przerwać.

W menu Plik można tylko znaleźć odniesienia (?).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-07, 11:36
Pomógł 405 raz(y).
Sorry, nie byłem precyzyjny. W Menu plik - chodziło mi o złożenie, w ten sposób można znaleźć, co od czego zależy. Natomiast żeby dokładnie sprawdzić zależności kontekstowe - to już w części w opcji wyświetlaj zewn. odniesienia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT