SolidWorks >> Złożenia >> Zapis elementów złożenia
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Mam złożenie składające sie z kilku elementów, muszę wykonać drugie złożenie,z tych samych elementów przy czym niektóre ulegną zmianie.

Jak to zrobić aby pierwsze złożenie nie uległo zmianie?

próbowałem juz kopiować, zapisywać pod inną nazwą wszystko na nic, po zapisaniu drugiego złożenia /ze zmienionymi elementami/, po otworzeniu pierwszego złożenia i przebudowie wszystko się sypie
 
2013-10-16, 09:49
Pomógł 2 raz(y).
To drugie zlozenie zapisz oddzielnie najlepiej jako kopie. Nastepnie elementy ktore musisz zmienic zapisz oddzielnie(pod inna nazwa oczywiscie) i wtedy zmien lub po prostu utworz w tych elementach konfiguracje. W sumie to drugie zlozenie mozesz zrobic tez za pomoca konfiguracji.
Mi sie wydaje ze ty zmieniasz ciagle te same elementy(pliki) , dlatego sypie ci sie pierwsze zlozenie.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-10-16, 10:18
Pomógł 43 raz(y).
Kopiowanie plików przeważnie prowadzi do błędów. Powinno się zrobić rózne konfiguracje części a następnie określić która ma być używana w złożeniu (w danej konfiguracji złożenia).















 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-16, 10:35
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli tworzysz złożenie na bazie istniejącego, najlepiej zapisać kopię za zmianą nazw. Kopiowanie całego folderu bez zmian, wcześniej czy później się zemści, zwłaszcza w pracy wieloosobowej, gdzie różne osoby mogą otwierać różne komponenty złożenia. Przykład poniżej.

http://www.szkoleniasolidworks.pl/examples/Kopiowanie_zlozen_ze_zmiana_nazw_plikow.pdf
 
.
2013-10-16, 12:40
Pomógł 52 raz(y).
Ja przy prostych złożeniach lub przy podmianie tylko kilku części robię tak :
Zapisuję jako kopię złożenie (oczywiście pod inną nazwą)
Zastępuję części, które mają być zmienione nowymi (w kopii)
Zapisuję ponownie nowe złożenie
i już . Nic się nie dzieje z pierwotnym złożeniem.
Ważne jest aby zapisywać kopie a nie pierwotne złożenie. Również trzeba uważać przy zapisywaniu części pod inną nazwą żeby nie robić tego przy otwartym pliku złożenia, do którego ta część należy bo zmieniają się wtedy odniesienia i złożenie się sypie.
Oczywiście przy większych złożeniach lepiej zrobić tak jak przedstawił to Paweł.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dzięki wszystkim, a czy w SW istnieje coś takiego jak choćby w Catii parametryzacja złożenia?

zmieniam wymiary elementu który mnie interesuje /np szegokość rozstawu czegoś tam/ i automatycznie wszystkie wymiary w złożeniu zmieniają odpowiednio swoje położenie
 
.
2013-10-16, 17:14
Pomógł 52 raz(y).
Da się to zrobić poprzez powiązania elementów szkiców w częściach z innymi elementami złożenia (krawędziami, szkicami innych części).
Można np.wykonać szkic w złożeniu i do niego odnosić szkice w podległych częściach. Wtedy zmieniając wymiary w głównym szkicu podległe szkice i części też się zmienią.
Oczywiście trzeba to robić z głową, żeby sobie przypadkiem nie nadepnąć na ogon :)
A , i najważniejsze, musi być wyłączona opcja 'Bez zewnętrznych odniesień'
Nie wolno też przenosić podzłożeń w inne miejsce struktury złożenia bo pojawi się paskudny komunikat, że nie można tworzyć zewnętrznych odniesień bo część ma odniesienia do innego złożenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT