SolidWorks >> Złożenia >> Wizualizacja złożenia
Autor Wypowiedź
2013-10-24, 20:16
Pomógł 1 raz(y).
Witam, mam pytanie dotyczące narzędzia wizualizacja złożeń. Czy za pomocą tego narzędzia można nadać wartość właściwości części?
W złożeniu uruchamiam wizualizację złożenia dodaję nową kolumnę Nr rys, którą mogę edytować, nadaję numery poszczególnym częścią. Wykorzystuję przebuduj w złożeniu i w rysunku 2d tego złożenia, który zawiera tabelkę z Nr rys. Wszystko jest ok, nadane wartości Nr. rys w tabeli są zaktualizowanę. Zapisuję oba pliki, ale po ponownym uruchomieniu wpisana wartośc Nr rys. nie zostaje zapamiętana. Wartość wprowadzana zostaje zapamiętana jeżeli z poziomu narzędzia wizualizacji złożenia wpisze wartość Nr rys.następnie z tego poziomu otworzę część i zapiszę.
 
2013-10-24, 20:37
Pomógł 1 raz(y).
No tak, za szybko ;-)
z poziomu złożenia wykorzystując narzędzie wizualizacja złożenia możemy edytować właściwości części m.in Nr rys, właściwości zostaną zapamiętane po wybraniu opcji "zapisz wszystkie"
 
2013-10-25, 08:35
Pomógł 1 raz(y).
Problem jest nadal, przy kolejnym uruchomieniu wartości nie zostają zapisane. Jest jakieś rozwiązanie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-25, 09:09
Pomógł 405 raz(y).
Jaka wersja programu oraz jaki SP?

Podpowiem Ci jednak inne rozwiązanie. Jeżeli części wykonane są z użyciem szablonu ze zdefiniowanymi już właściwościami (nagłówkami - pierwsza kolumna), to można z poziomu złożenia zaznaczyć części np. z CTRL i wówczas dodać właściwość globalnie na karcie właściwości po prawej stronie, lub jeżeli właściwości są indywidulane, jak nr itp. to zaznaczasz tylko jedną część w drzewie i po prawej masz właściwości tej części.

A z wizualizacją kwestia do wyjaśnienia, czy błąd programu czy coś innego.
 
2013-10-25, 10:16
Pomógł 1 raz(y).
SW 2013 x64 SP4.0 ,właśnie aktualizuje do SP5.0. Sprawdzę raz jeszcze wizualizację.
 
2013-10-25, 11:00
Pomógł 1 raz(y).
Nie zapisuje tych właściwości wprowadzanych narzędziem wizualizacja złożenia.
Jeśli chodzi o zaproponowane rozwiązanie, mam zrobiony szablon części, w którym we właściwościach pliku na karcie dostosowane mam wprowadzone właściwości masa, materiał Nr.rys itp. Ale na karcie po prawj stronie w dostosowanych właściwościach nie mam żadnych właściwości "nie znaleziono pliku właściwości"
 
2013-10-25, 11:47
Pomógł 1 raz(y).
Generatorem właściwości utworzyłem szablon i teraz w polu właściwości po prawej mogę wybrać więcej właściwości i modyfikować wartość. Wizualizacją złożeń trzeba rozgryść.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT