SolidWorks >> Złożenia >> Wiązanie mechaniczne zawias
Autor Wypowiedź
2013-11-26, 17:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam mam problem muszę stworzyć "gąsiennice" złożoną z takich elementów (1,2,3,4 itd). Robię do tego wiązanie mechaniczne z określeniem limitu kąta (pomiędzy powierzchnią boczną do obracania "A" i dolną elementu "B") wszystko działa w miarę dopóki nie wstawię 4 i więcej elementów, wtedy próbując ruszyć jednym nic się nie dzieje, jednak gdy przebudowuje dokument wyskakuje mi wiele błędów i robi się tak zwana kaszana. Czy jest możliwość ustawienia limitów kątów żeby działały?

 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2013-11-27, 10:24
Pomógł 13 raz(y).
Czy można prosić o plik z częścią ?
 
2013-11-28, 08:26
Pomógł 0 raz(y).
Jasne nie ma sprawy
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1284_5976.sldprt
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1284_5977.sldasm
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-28, 08:58
Pomógł 405 raz(y).
To może z trzech elementów trzeba utworzyć złożenie elastyczne i z tych złożeń budować resztę w nadrzędnym złożeniu.

A w ogóle robiłbym to bez wiązań limitu, bo spotkałem się już z podobnym zachowaniem, że przy dużej liczbie tych wiązań powstają błędy.

Zastąp wiązanie limitu stycznością, jeżeli potrzeba utwórz dodatkową powierzchnię (w modelu będzie później ukryta) i dodaj wiązania np. punkty wspólnie z tą powierzchnią.
 
Panienka do wszystkiego
2013-11-28, 10:39
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

wiazanie limit kata jest krytyczne przy wartosciach 0 - moze "przeskoczyc" na druga strone i warunek nadal bedzie zachowany.
Aby sie tego pozbyc mozna uzyc tzw ogranicznika ruchu - funkcjonuje on w szkicu pomocniczym w oparciu o punkt i tor dozwolonego ruchu zamieniony na spline. Jak sie te elementy w zlozeniu polaczy (punkt + spline) to poruszaja sie tylko w granicach splinu.

Pozdr. tomek

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1284_5978.zip
 
2013-12-05, 17:37
Pomógł 0 raz(y).
Sorry, że z opóźnieniem ale miałem problemów trochę ze zrobieniem odpowiedniego kąta i zrobieniem z tego splajnu. Twoja rada Tomasz bardzo mi pomogła i działa w 100%. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakaś możliwość kopiowania elementów wewnątrz złożenia wraz z jego wiązaniami?
Chodzi mi o to co robię muszę mieć koło 20 elementów i jest to dość uciążliwe robienie wiązań każdego z każdym itp. Czy da się skopiować przykładowo 5 elementów i dodać żeby działało?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-05, 17:46
Pomógł 405 raz(y).
Opcja kopiuj z wiązaniami - dostępna w meny wstaw komponent.
 
2013-12-09, 12:52
Pomógł 0 raz(y).
Mam jeszcze kilka pytań:
1.Korzystam z opcji kopiuj z wiązaniami i bardzo wolno całe złożenie reaguje na moje polecenia( żeby się wyprostowało lub niektóre segmenty się zgieły) czy może być to wina skorzystania z tej opcji? Dodam, że wcześniej dodając pojedynczo nie miałem takich problemów.
2. Czy jest możliwość dodania jakiegoś szkicu czy coś żeby chowając to w rurce wracało po wybranej ścieżce, zaś przy wychodzeniu mogło zginać się jak chce?
 
2014-01-16, 13:18
Pomógł 0 raz(y).
Czy mógłby ktoś pomóc bo próbuje cały czas ale bez skutku.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT