SolidWorks >> Złożenia >> Zmiana kolorów złożnia
Autor Wypowiedź
Łukasz
2013-12-07, 08:34
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam zapytanie. Czy jest możliwość zmienienia koloru złożnia (w tym przypadku jest to kontener), ale tak żeby był on od ziemi czarny na wysokości np.1m a powyżej 1m biały. Dodatkowo w środku czerwony.

Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam
Łukasz

 
SOLIDWORKS 2018
2013-12-07, 08:49
Pomógł 43 raz(y).
Najlepiej nałożyć teksturę biało czarną czy jaką tam potrzebujesz.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-07, 09:53
Pomógł 405 raz(y).
A pod jakim kątem ta zmiana kolorów?

Wydaje mi się, że będzie z tym trochę zabawy, ale jest do zrobienia. Zapisz złożenie jako część, dodaj linie podziałowe i przypisz kolor ścianom. Ewentualnie jeżeli nie muszą być spełnione inne kryteria to podziel dwoma płaszczyznami obiekty (menu wstaw > operacje > podziel) i dodaj kolory na poziomie obiektów bryłowych - będzie o wiele szybciej.

Ten środek to jest umowny, ponieważ nie jest to w 100% szczelne, być może trzeba wstawić jakieś linie podziałowe ścian na granicy. Więc też pozostaje chyba tylko kolor dla ścian, mnóstwo klikania..
 
Łukasz
2013-12-09, 07:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Odniosłem się do wskazówek Pana Pawła, no i zapisałem złożeń jako część ale opcja podziel jest wygaszona, więc nie moge jej użyć.

Zmiana kolorów jest pod kątem równoległym do podłogi czyli poziomo.

Ogólnie powierzchnie zewnętrzne też nei sa szczelne gdyż są zastosowane szczeliny spawalnicze. Prawie żaden detal się ze soba nie styka. Prawie cała konstrukcja jest wykonywana z pełny przetopem
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT