SolidWorks >> Złożenia >> zapis złożęnia do pliku *.STEP
Autor Wypowiedź
2013-12-17, 10:28
Pomógł 0 raz(y).
witam

jak zapisać zlożenie do STEP, ale tak żeby to byla jeden niemodyfikowany model. Żebym mógł to wysłać do kontrachenta i mogli to wstawiąć do większych złożeń jako jeden element.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-17, 11:26
Pomógł 405 raz(y).
Zapisz najpierw złożenie jako część (zewn. ściany albo wszystkie obiekty) a później tą część jako step.
 
2013-12-17, 12:19
Pomógł 0 raz(y).
dzienki o to mi chodziło

a jeszcze czy można to zapisać tak zeby niebyło drzewka elementów tylko jedna bryła
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-17, 13:02
Pomógł 405 raz(y).
Ale przecież w drzewku są importy - bez możliwości edycji... Zawsze możesz zapisać jako zewn. ściany (model pusty wewnątrz) albo już w części łączysz obiekty operacją połącz (o ile mają wspólne ściany) i wówczas zapisujesz jako step.

Jest jeszcze operacje Defeature... też do tego służy.
 
2013-12-17, 13:40
Pomógł 0 raz(y).
Tak są importy niemodyfikowalne ,ale jak zrobić z tego jeden import zapisac model pusty wewnątrz gdize jest ta opcja? Ściągam sieci różne modele śilników elktr śmigieł , pompek obiegowych wody. I tam jest zawsze tylko jeden import. w takiej wydaje mi się eleganckiej :) formie chciałem to mieć.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-17, 15:24
Pomógł 405 raz(y).
Tak jak pisałem, po zapisie złożenia do części (przy opcji wszystkie obiekty) otwarta część będzie zawierać obiekty odpowiadające częściom ze złożenia. Należy je połączyć w jeden obiekt i zapisać jako step, jednak nie zawsze da się bryły połączyć..bo jeżeli są przerwy lub stykają się wierzchołkiem lub krawędzią - to nie da się ich połączyć (to matematyka i nie zależy to od softu).
 
2015-02-04, 09:57
Pomógł 0 raz(y).
witam,
ja sie zmagam z problemem niemocy zapisania pliku Assembly jako Part.

SW zawiesza się i nie potrafi zapisac złożenia.
Czy macie jakąś podpowiedź jak to zrobić ?

Zaznacze że dałem radę zapisac Assy jako IGES file.
dzięki za pomoc,
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-04, 11:04
Pomógł 405 raz(y).
To zapisz jako parasolid - na jedno wyjdzie ponieważ pliki składowe złożenia i tak będą bez histrorii. A parasolid dlatego, że to format natywny, więc nie będzie błędów.
 
2015-02-04, 11:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
zapisałem plik jako parasolid ale ciągle nie moge z tego pliku utworzyć DWG.

Zaznaczam że nie robię rysunku z parasolida i następnie generuje format dwg.
Chciałbym bezpośrednio zapisac parasolid jako dwg - niestety SW pozwala mi jedynie na stworzenie pliku assembly z parasolida, a nie prt.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-04, 12:49
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem...jak dwg ze złożenia? Dwg to format płaski (przynajmniej z punktu widzenia SW). Chcąc zapisać dwg 3D trzeba to zrobić przez format .sat.
 
2015-02-04, 13:37
Pomógł 0 raz(y).
ok,
postaram się to wyklarować.
Generalnie z pliku PRT jestesmy w stanie wygenerować obraz płaski - rzut ( widoczny na ekranie monitora ) i zapisac go jako dwg.
Niestety SW nie pozwala zrobić tego samego z plikiem złożenia ( dużego złozenia-zaznaczam ).

Zamieściłem przykład przekonwertowanego ( małego )assembly na prt i nastepnie z prt na dwg.
Niestety z większym assembly SW nie daje sobie rady ( chyba ze mam za słaby komputer ).

Pytanie czy wiecie co powoduje ze SW sie zawiesza w trakcie konwersji dużego Assembly na Prt ?

Dzięki,

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1320_7278.dwg

 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-04, 13:43
Pomógł 43 raz(y).
hmm, a jakby to po prostu tzn. normalnie ze złożenia zrobić rysunek *.slddrw i tam zapisać jako *.dwg.

Nie rozumiem po co ta konwersja assembly na part.



i w rysunku:
 
2015-02-04, 13:44
Pomógł 0 raz(y).
Piotr,
własnie ja nie chce zrobic rysunku ze złożenia i następnie zapisać rysunku jako DWG.
chce wygenerować DWG z pliku PRT - zapisując go jako DWG.
Tak jak w załaczonych plikach zrobiłem.

Problem mam z konwersją dużego Assembly na PRT.

SW wtedy pozwala na zapisanie pliku prt jako dwg ( w skali 1:1, bez zbednego bawienia się )
 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-04, 13:49
Pomógł 43 raz(y).
Ach tak. To trudno powiedzieć co jest na rzeczy ;(
 
2015-02-04, 17:51
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Po sprawdzeniu, nie widze żadnego problemu.

A więc tak: złożenie zapisujesz do jako part (zewnętrzne sciany - krótki czas zapisu ; wszystkie komponenty - dłuższy czas zapisu) Następnie otwórz zapisanego parta (wybierz widok zapisu) następnie zapisz jako DWG. Oczywiście, po otwarciu pliku już DWG (pr. e-Drawings, Auto-Cad lub inny) masz rzeczywiste wymiary elementów.

Mające złożenie około 400 elementów poszło w miarę szybko.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT