SolidWorks >> Złożenia >> Drzewko dodawania
Autor Wypowiedź
2013-12-19, 21:35
Pomógł 0 raz(y).
Dodaje komponenty do złożenia do drzewka, ale gdy już wybiore komponent i zamkne drzewko ponownie musze dodać komponenty do drzewka może ktoś wie którą opcje włączyć sorki za tak banalne pytania z góry dzięki :p
 
SOLIDWORKS 2018
2013-12-19, 22:47
Pomógł 43 raz(y).
Wybierasz komponent, po czym lewa mycha klikasz na obszarze roboczym (wtedy komponent się dodał). Wzglednie jak masz otwarte okno wyboru komponentu to u góry jest ikona pinezki, jak ja zaznaczysz to okienko się nie zamyka i można dodawać wiele komponentów bez otwierania co chwile na nowo tego okienka. No ale niuans w tym, ze dodajemy komponent klikając na obszarze roboczym (po wcześniejszym wybraniu go w okienku "dodaj komponent").
 
2013-12-20, 21:17
Pomógł 0 raz(y).
No ale jak zamykałem okienko dodaj komponent to wszystko znikało ,ale chyba znalazłem inny sposób otwieram komponenty w ikonie części a później przenosze do złożenia i hula Dzięki serdeczne za pomoc :p
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-21, 11:48
Pomógł 405 raz(y).
Można też zaznaczyć wiele komponentów (ramką albo z Ctrl) i wstawić do złożenia masowo.
 
2013-12-21, 16:17
Pomógł 0 raz(y).
Tak ,ale jakoś znikają jak ponownie wcisne insert.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-21, 17:26
Pomógł 405 raz(y).
    Olszewski Mariusz
    Tak ,ale jakoś znikają jak ponownie wcisne insert.

To teraz już nie rozumiem tego, możesz jeszcze raz napisać, co znaczy "dodawania komponentów do drzewka"?
 
2013-12-22, 01:30
Pomógł 0 raz(y).
Otwieram Asembly później wciskam insert wyskakuje browse wciskam wybieram komponenty ale po kliknięciu zatwierdzenia i ustawieniu pierwszego komponentu reszta dodanych znika ,chyba że wcześniej wejde w części otworze je i przeniose do assembly wtedy wszystko hula .
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-22, 09:07
Pomógł 405 raz(y).
No to jakiś błąd jest, proponuję reinstalację. Ja się z takim zachowaniem nie spotkałem do tej pory.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT