SolidWorks >> Złożenia >> Przenoszenie części z odniesieniami
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2014-02-06, 19:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
mam dwa złożenia A i B. W każdym z tych złożeń mam wstawiony layout (dokument części, gdzie mam tylko szkice). W pierwszym złożeniu A robię sobię część z odniesieniami tylko do layout-u. I teraz czasem mi się zdaża, że potrzebuję jednak przenieść tą utworzoną część do drugiego złożenia B. Czy da się to tak zrobić, aby odniesienia były w złożeniu B (dalej by się odnosiły do layout-u)?
Czyli mówiąc prościej chcę usunąć tą część ze złożenia A i wsadzić ją do złożenia B i dalej mieść zachowany kontekst do layout-u.
 
.
2014-02-07, 07:37
Pomógł 52 raz(y).
Layout trzymaj w osobnej części i odnoś się do tego szkicu w tworzonej części a nie wstawiaj go do tej części. Wtedy tworzą się odniesienia zewnętrzne i nie ma znaczenia gdzie tą część później wstawisz.
 
Konstruktor
2014-02-09, 12:13
Pomógł 0 raz(y).
No to przecież napisałem, że trzymam layout w osobnej części:
"W każdym z tych złożeń mam wstawiony layout (dokument części, gdzie mam tylko szkice)"

W tym wątku
http://www.pswug.info/forum/1/Zlozenia/1140/Projektowanie_od_gory_do_dolu/ w 4. poście umieściłem przykładowe złożenie. Składa się z dwóch podzłożeń, w każdym z nich jest layout i po dwie części odnoszące się do tego layout-u. Chce przenieść przykładowo część, która nazywa się Baza z Zespołu Ramienia do Zespołu Siłownika tak, aby dalej ta część odnosiła się do layout-u.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT