SolidWorks >> Złożenia >> Importowanie złożeń - wykorzystanie częsci istniejących
Autor Wypowiedź
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-02-17, 16:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam wiele projektów wykonanych w firmie w innym programie CAD, obecnie pracuje na SW. Chciałbym zaimporotwać moje stare projekty aby móc pracować na nich w sw. Z samym importem SW radzi sobie dobrze.

Ale problem powstaje wtedy gdy importuje złożenie i chciałbym wykozystać wczesniej zaimportowane cześci juz istniejące w solidzie

Nna przykład:
Do katalogu A zaimportowałem złożenie A.
Do katalogu B importuje złożenie B które w 50% składa się z A plus inne dodatkowe części. (chciałbym żeby wykorzystało części już zaimportowane istniejące w SW w katalogu A).
No i tu powstaje problem nawet przy zaznaczeniu opcji o wykorzystaniu istniejącego pliku o tej samej nazwie solid w katalogu B tworzy sobie nowy plik-część o tej samej nazwie,

Jeżeli import złożenia A i B robię do tego samego katalogu to jest wszystko ok. obydwa złożenia korzystają z tych samych powtarzających plików. (ale to nie jest rozwiązanie bo tematów mam sporo a nie chce miec bałaganu w archiwum.)

Tak wiec po takim prostym i przejrzystym opisie krótkie pytanko czy można jakoś skonfigurować opcje aby importować złożenia do różnych katalogów ale nowo powstałe modele korzystały z części wcześniej zaimportowanych do innych katalogów?

Pozdrawiam
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-02-19, 08:59
Pomógł 18 raz(y).
Niestety, nie ma możliwości rozbicia importowanego pliku do różnych katalogów.
 
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-02-20, 09:15
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Nie do końca chodzi mi o rozbijanie złożeń.
A raczej o to żeby Solidworks nie tworzył części takich samych które już istnieją tylko je wykozystał przy imporcie.

Np. Mam sworzeń.prt

Importuje złożenie do katalogu A - powstaje sworzeń.prt
Importuje do kat. B - powstaje ten sam sworzeń.prt
Importuje do C- powstaje ten sam sworzeń.prt

Czy nie można zdefiniować jakoś Solida zeby nie twozył takich samych części w B i C tylko wykorzystał tą z A ?

Czy PDM jakoś uporządkować tą sprawę ?
Bo temat nie dotyczy jednego sworznia tylko złożeń po 300- 500 elementów.

Albo może jakiś inny sposób inne podejscie do tego tematu?
 
.
2014-02-20, 10:18
Pomógł 52 raz(y).
Nie spotkałem się z takim problemem. Zawsze zachowana jest tylko pierwotna lokalizacja, chyba że celowo zapiszę gdzieś indziej przez 'zapisz jako'.
Którą wersję SW masz ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-02-20, 12:39
Pomógł 405 raz(y).
W PDM Workgroup tak jest, bo jeżeli w dwóch folderach są takie same częsci, to podczas ewidencjonowania dana część zostanie zapisana tylko raz, a w pozostałych projektach będą do tej lokalizacji linki.

Może warto do tego użyć PDMa (pakiet professional).
 
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-02-20, 13:20
Pomógł 0 raz(y).
Posiadam Professinal 2014.



Czy skonfigurowanie PDM'a wymaga wiedzy tajemej?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT