SolidWorks >> Złożenia >> Podzłożenie po zmianie konfiguracji się nie aktualizuje...
Autor Wypowiedź
2014-02-19, 12:53
Pomógł 18 raz(y).
Mam złożenie B.

W tym złożeniu kilka konfiguracji, np. B1, B2, B3.

Jak zmieniam konfigurację to wszystko pięknie się aktualizuje.

Teraz wstawiam te złożenie do złożenia A, które ma konfiguracje A1, A2, A3.

Daję PPM na złożeniu B, konfiguruj komponent i tam ustalam, że dla konfiguracji A1 ma pokazywać konfigurację B1 podzłożenia.

Ale za chorobę jak zmieniam konfigurację A1, to w podzłożeniu B zmienia się tylko jeden element, pozostałe już nie. Muszę otworzyć złożenie B i zamknąć. Ale tak muszę robić za każdym razem przy zmianie konfiguracji.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-02-19, 14:46
Pomógł 18 raz(y).
Proszę spróbować wejśc w opcje systemu-> Odniesienia zewnętrzne i przy Ładuj dokumenty odniesienia ustawić na wszystko.
 
2014-02-19, 14:57
Pomógł 18 raz(y).
Ha, żeby to było takie proste... Nie działa.



Tak to wygląda, szary element podzłożenia ma się kończyć 50mm nad kolorowym elementem złożenia.

Złożenie w konfiguracji A (i podzłożenie też A):





Zmieniam konfigurację złożenia na B (a więc i powiązaną konfigurację podzłożenia też) i otrzymuję:





Odświeżanie nie pomaga, otwieram podzłożenie, nic kompletnie nie zmieniam, zamykam i mam to co powinno:

 
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2014-02-20, 23:11
Pomógł 2 raz(y).
Zrobiłem u siebie taką próbe i wszystko działa dobrze, wszystkie konfiguracje automatycznie sie przebudowują. Jeśli możesz to wrzuć plik który nie chce się Tobie przebudować to jeszcze sprawdze u siebie.

Pzdr
 
2014-02-21, 08:26
Pomógł 18 raz(y).
Proszę:

https://www.dropbox.com/s/5ybb5ywqf1w0cu0/Drabina_AC_PL.zip
 
nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie nie umiejący tego zrobić
2014-02-24, 08:38
Pomógł 2 raz(y).
U mnie takze automatycznie nie chca sie przebudowac, ale nie wiem co jest tego przyczyna :-/
 
2014-02-24, 15:12
Pomógł 2 raz(y).
Masz odniesienia w kontekście z którymi jest powiązana drabina i ich brakuje i dlatego nie przebudowuje się z automatu.

 
2014-02-25, 14:08
Pomógł 18 raz(y).
Faktycznie, choć jak ja sprawdzam to mam tylko jedną pozycję na czerwono ;-/



Jeśli faktycznie to jest powodem to jak to naprawić?
 
2014-02-25, 18:09
Pomógł 2 raz(y).
Na pewno miałeś powiązany szkic drabiny z innym podzłożeniem. Może być tak że to podzłożenie jest powiązane z drabiną i tworzy się pętla która z automatu się nie przebuduje. Nie sprawdzę teraz bo nie mam możliwości w domu. Ale jakbyś usunął wszystkie odniesienia które się odnoszą do innych złożeneń to powinno być ok.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-02-25, 22:26
Pomógł 405 raz(y).
U Ciebie będzie to inaczej wyglądać ponieważ nieaktualne odniesienia (->?) z załącznika mogą być aktualne, jeżeli w ściezkach znajdą się poszukiwane pliki.

Przyznam, że zazwyczaj zaznaczenie do pamięci wszystkich odniesionych dokumentów rozwiązuje problem (chyba, że ich nie można załadować bo ktoś je usunął lub zmienił nazwałe/lokalizację). Nie sądzę, aby była wyłączona automatyczna przebudowa.
 
2014-02-26, 12:05
Pomógł 18 raz(y).
Hmmm, chyba problem jest gdzie indziej.

Automatyczna przebudowa jest, CTRL+Q nic nie daje.

Usunąłem odniesienia (List external refs, break all - dobrze?) ale bez zmian ;-(



Chyba szybciej będzie zrobić od nowa całość.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT