SolidWorks >> Złożenia >> Podbieranie elementów z innych katalogów.
Autor Wypowiedź
2014-03-06, 15:23
Pomógł 18 raz(y).
Spróbuję w miarę jasno wyjaśnić o co mi chodzi.

Mam złożenie A w katalogu A. W tym katalogu są detale A1, A2, A3, A4.

Chcę zrobić zmiany, kopiuję katalog A, kopia nazywa się B.
Kasuję z katalogu B podzespoły A1, A2, zostaje tylko A3 i A4.
Otwieram złożenie w katalogu B i jest wszystko, A1 i A2 z katalogu A i A3 i A4 z katalogu B.

Jest jakaś opcja, żeby nie podbierał tych detali ze "starego" katalogu?
 
.
2014-03-06, 15:47
Pomógł 52 raz(y).
Wystarczy np. przed otwarciem złożenia A z katalogu A zmienić nazwę katalogu B na np. B- a następnie otworzyć i zapisać złożenie A.
Po zapisaniu złożenia A można spowrotem przywrócić starą nazwę katalogu B.
Następne otwarcia będą pobierały A3 i A4 z katalogu A.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-06, 16:10
Pomógł 405 raz(y).
Strasznie kombinujecie, podczas otwierania złożenia są na dole Odniesienia, klikam 2x na podzłożeniu i wybieram zamiast A wersję B.



To samo dotyczy zmian odniesionych dokumentów rysunku. Można to też robić zdaje sie SW Explorerem.
 
.
2014-03-06, 17:10
Pomógł 52 raz(y).
W wypadku podmiany rysunku do modelu stosuję metodę Pawła, ale dla złożeń to jakoś tak mi się lepiej robi moją metodą :)
 
--
2014-03-06, 18:11
Pomógł 6 raz(y).
Potwierdzam odniesienia to najbarziej pewna metoda, sam kiedyś nerwy psułem sobie zamiast wykorzystywać części złozeń albo elemnty, Metodą zmiany nazw nigdy tak naprawdę nie jesteśmy pewni w szczególności gdy zmiany między złożeniem A i B są niewielkie i niezauważalne na pierwszy żut oka, można niezłego bubla zaprojektować w najgorszym przypadku bo w najlepszym kapiniecie się że coś ie tak podczas twożenia dokumentacji płaskiej.
 
2014-03-07, 07:56
Pomógł 18 raz(y).
No OK, w przypadku ZMIANY detalu w inny to OK.

Ale w złożeniu B chcę wyrzucić element.
 
.
2014-03-07, 09:01
Pomógł 52 raz(y).
    G Piotr
    Potwierdzam odniesienia to najbarziej pewna metoda, sam kiedyś nerwy psułem sobie zamiast
    wykorzystywać części złozeń albo elemnty, Metodą zmiany nazw nigdy tak naprawdę nie jesteśmy
    pewni w szczególności gdy zmiany między złożeniem A i B są niewielkie i niezauważalne na
    pierwszy żut oka, można niezłego bubla zaprojektować w najgorszym przypadku bo w najlepszym
    kapiniecie się że coś ie tak podczas twożenia dokumentacji płaskiej.

Pomijając trudności z odczytaniem Twojego tekstu :D muszę się niezgodzić z tezą. Jak zmienimy nazwę katalogu ze starym złożeniem to nie ma ludzkiej siły żeby SW wczytał części z niego do nowego złożenia przy otwieraniu, co najwyżej może się pojawić komunikat o ręcznym wyszukiwaniu pliku.
Nie jestem pewien (nie sprawdzałem jeszcze) czy w wypadku odniesień nie będzie problemu takiego jak przy zamianie części w złożeniu gdy jest taka sama nazwa pliku tylko w innym katalogu.
 
2014-03-07, 12:39
Pomógł 18 raz(y).
Dochodzi jeszcze jedne pytanie, powiązane z tematem.



Ze złożenia A robię rysunek.

Wrzucam na niego kilka detali ze złożenia.

Zapisuję, kopiuję całość do innego katalogu, katalog A kasuję.

Otwieram rysunek w nowym katalogu i mam "kopertki" zamiast niektórych detali, bo rysunek zamiast szukać w nowym katalogu, szuka w straym, już nieistniejącym ;-/

Ale niektóre detale wrzuca. Od czego to zależy?
 
Panienka do wszystkiego
2014-03-07, 13:04
Pomógł 66 raz(y).
Zanim otworzysz rysunek, zobacz na dole na dole (jak pisal Ci Pawel) ODNIESIENIA i tam pozmieniaj (uaktualnij) sciezki dostepu... Dopiero potem OTWIERAJ!

Pozdr. tomek
 
.
2014-03-07, 13:14
Pomógł 52 raz(y).
Jest to typowy problem z odniesieniami. Normalnie w takiej sytuacji SW żąda podania lokalizacji modeli w trakcie otwierania rysunku, ale zależy to od ustawienia opcji w systemie. Należy włączyć ją (Opcje>Opcje systemu>Zaawansowany).
Jeśli jednak tak się stanie, że są kopertki to należu jeszcze raz otwierać rysunek ale z pokazaniem odniesień do modeli w rysunku.
Żeby uniknąć takich problemów to należy przed zmianami w złożeniu otworzyć rysunek złożenia (stary), następnie trzeba zapisać w nowym katalogu te części złożenia, które chcemy poprzez 'Zapisz jako' !!! a nie przez kopiowanie poza SW. Po zapisaniu rysunku w nowej lokalizacji odniesienia do modeli są już zaktualizowane do nowej lokalizacji plików części.
Ja tak zawsze robię gdy potrzebuję podebrać część , lekko ją zmodyfikować i zapisać razem z rysunkiem pod nową nazwą w ramach tego samego złożenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT