SolidWorks >> Złożenia >> WSTAWIANIE WIELU ELEMENTÓW
Autor Wypowiedź
--
2014-03-13, 23:17
Pomógł 6 raz(y).
Witam,

Jakiego polecenia urzyć przy wstawainiu śrubek aby wstawić automatycznie do całego kołnierza śruby jednym kliknieciema a nie w każdy otwór osobno.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-13, 23:22
Pomógł 405 raz(y).
Smart Fasteners - ale trzeba sobie w Toolboxie ustawić, jaki typ otworu (pogłębienie stożkowe, walcowe itp.) jakim łącznikiem ma być uzupełnione.

Zawsze też można użyć szyku lub opcji kopiuj z wiązaniami.
 
--
2014-03-14, 21:02
Pomógł 6 raz(y).
Dzięki za odpowiedź . Jeśli chdzi o opcje kopiuj z wiązaniami i szyk to je wykorzystuje mimo toi tak to zbyt pracochłonne szukam czegoś podobnego jak we wcześniejszym innym programie czyli wybieram jakąś np. śrube zbliżam do otworu w kołnierzu i wybieram opcje do wielu a on automatycznie wstawi we wszystkie otwory.

Jeśli chodzi o smart fasteners to czy nie trzeba otworów wyoknywać jako otwór aby je zauważał a nie jak ja wyciągnięcie szkicu np.kołnierza na odpowiednią grubośc ? Ten sposób jest dla mnie wygodniejszy ze względu na stworzoną wcześniej bibliotekę typowych elementów klienta.



Gdzie szukać ustawień smart fasteners o których pisze Paweł ?
 
--
2014-03-19, 22:16
Pomógł 6 raz(y).
Niestety dalsza część walki z toolboxem...



Jeżeli robię złożenie w którym użyłem np kołnierza z otworami jako części i potem to złożenie zapisuje jako część to tracę w tym momencie opcje użycia smart fasteners i nic z tym się nieda zrobić ?

Niestety tak w pewnych przypadkach u mnie musi być, więc do złożenia dochodzą szyki,lustra itd... czyli setki albo tysiące części które zamulają komputer w pracy mam dobrej klasy i tam jest w miarę przyzwoicie jednak w domu znacznie gorzej. Daję opcję odciążony jednak niwiele to pomaga,ustawienia jakości wyświetlania też zmniejszyłem, jest jeszcze jakaś opcja aby przy tak dużej ilości elementów można było pracować płynnie ?

Oczywiiście nie licząc zmiany komputera w domu ;-)

Może macie jakieś inne sposoby nana tego typu problemy .
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT