SolidWorks >> Złożenia >> Jakie wiązanie
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Jakie wiązanie nadać aby kulka ładnie "siadła" w otworze?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-29, 18:17
Pomógł 405 raz(y).
Oś obrotu kuli z osią otworu - koncentrycznie oraz ewentualnie styczność do dna otworu.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Próbowałęm wszystkiego, z osiami nie ma problemu jako drugie wiązanie próbowałem dać kulę z pow. żółtego elementu, ale kula oczywiście jest w osi ale styka sie tylko z tą powierzchną, jak chcę drugie wiązanie nadać kuli z krawędzią /żeby ładnie wskoczyła/ nie zaznaczqa krawędzi. Otwory są przelotowe
 
Panienka do wszystkiego
2014-03-29, 20:56
Pomógł 66 raz(y).
Powierzchnia kulki i krawedz otworu - styczne... Nie ma d... musi siasc!

Pozdr. tomek




cofam to, co napisalem. Powiaz poprzez szkice - punkt na otworze i luk. Wiazanie osi tez musi byc.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Co to za punkt na otworze? akurat ten mój jest wykonany szykiem
 
SOLIDWORKS 2018
2014-03-30, 12:36
Pomógł 43 raz(y).
Przyłączę się.

1. Najpierw włączasz widoczność osi tymczasowych.


2. Wybierasz je i dajesz wiązanie "wspólne".



3. Później wybierasz kule i ścianę kołnierza i dajesz wiązanie "stycznie" jeśli kula ba się licować z kołnierzem.


4. Względnie w drzewku operacji wybierasz widoczność szkicu kuli, zaznaczasz punkt na konńu szkicu i wybierasz wiązanie "odległość" jeśli kulka ma siedzieć w pewnej odległości od powierzchni kołnierza.

 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
To wszystko wiem, nie chcę wpisywać ręcznie odległości ta odległość jest wynikową średnicy kuli i otworu, chcę żeby sama wskoczyła

No chłopaki, a wydawałoby się że to tkie proste :) :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-30, 17:08
Pomógł 405 raz(y).
Krzysztof, otwór jest przelotowy - to co i gdzie ma wskoczyć? No posłuchaj, jak koledzy radzą...

Wszystko już zostało powiedziane - potrzebne są 2 wiązania.
 
SOLIDWORKS 2018
2014-03-30, 17:39
Pomógł 43 raz(y).
    Kowalski Krzysztof
    To wszystko wiem, nie chcę wpisywać ręcznie odległości ta odległość jest wynikową średnicy
    kuli i otworu, chcę żeby sama wskoczyła
   
    No chłopaki, a wydawałoby się że to tkie proste :) :)

Hmm, To może tak:

W modelu kuli rysujesz szkic (okrąg) o takim samym wymiarze jak otwór w kołnierzu i rzutujesz na kuli. Potem z tej nowej krzywej na kuli a zrobiłem szkic 3d poprzez konwertuj element bo krzywa nie była widoczna w złożniu (nie wiem czemu). I teraz w złożeniu pierwsze wiązanie to "wspólne" dla obu osi i drugie to wspólne dla krawędzi otworu i tego mojego nowego szkiu w kuli. Trochę na okrągło ale działa.





 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-30, 17:53
Pomógł 405 raz(y).
Co Wy kombinujecie? Jedno wiązanie to koncentrycznie - osie tymczasowe lub oś tymczasowa kuli z ze ścianą wewn. otworu, a drugie to stycznie krawędź otworu z powierzchnią kuli. Jeżeli otwór byłby nieprzelotowy a lula miała w nim osiąść, to stycznie ale do ściany w dnie otworu.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Najwidocznieu u mnie jest coś nie tak z programem, Paweł to co napisałeś to była pirwsza metoda która próbowałem to zrobić, ale pisałem że są problemy, sposób Piotrka też wcześniej próbowałem, zrzutowałem, ale w złożeniu nie było widać zrzutowanego szkicu, muszę przeinstalować program, w wersji 2010 też miałem kłopot z nibyto normalnymi funkcjami.

Dzięki wszystkim
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT