SolidWorks >> Złożenia >> Znikający otwór
Autor Wypowiedź
2014-04-01, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
niewiele jeszcze wiem o samym programi, ale z wypiekami chłonę wszystkie dostepne poradniki i tutoriale. Jestem w trakcie złożenia kilku komponetów ('dziurawy" kątownik, obciążnik i śruba - tak zadanie do szkoły:)) w pojedynczych częściach wszystko jest ok, ale przy okazji złożenia na katowniku otwory, które zrobiłem znikaja w wyglądzie komponentu. W drzewku sie wyszarzają i nie jestem w stanie ustawić wiązania... Czy powodem jest to że zrobiłem je na zasadzie kreatora otworów czy jest to jeszcze jakos powiązane z płaszczyną?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-01, 16:41
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli otwory robione są z poziomu złożenia, to należy zaznaczyć na dole przeniesienie operacji do części, w przeciwnym wypadku jest to jakby operacja montażowa i będzie widoczna tylko w złożeniu.

Załącz jakiś obrazek, może coś z drzewa operacji da się wywnioskować.
 
2014-04-01, 18:49
Pomógł 0 raz(y).
Otowry były robione w modelowaniu częsci i praktycznie wszedzie były widoczne. Ale zamieniłem je z kreatora otwrów na wycięcie przez wyciągnięcie i teraz jestem wstanie je zobaczyć w złożeniu i przeprowadzić złożenie. Mimo wszystko bardzo dziekuje za odpowiedź - pewnie jeżeli nasuną sie nowe pytania będe pisał
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT