SolidWorks >> Złożenia >> Smart Fasteners - ilość i rodzaj śrub
Autor Wypowiedź
2014-04-02, 23:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie,

zrealizowałem duży projekt niedawno i niestety ze względu na naglące terminy olałem kwestię połączeń śrubowych i skupiłem się tylko na częściach. Dostałem właśnie polecenie od klienta żeby podesłać mu listę śrub użytych w projekcie. Chciałem umilić sobie życie tytułowym narzędziem, niestety nie jest ono doskonałem i dużo śrub musiałem ręcznie poprawiać ale to nie jest przedmiotem tego tematu. Mianowicie chodzi o to jak podliczyć użyte śruby? Próbowałem użyć listy materiałów jednak natknąłem się na pewien problem, SW zlicza wszystkie wygenerowane śruby w jedną pozycję - bez względu czy różnią się średnicą, długością itd. Wrzuca jedną pozycję i sumuje wszystkie razem.

Tutaj przykład:



Śruby od M4 do M6 a pozycje tylko jedna. Ilość jest bezbłędna.

Czy znacie może ten problem?
 
2014-04-03, 00:14
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie odkryłem, że problem ogólnie dotyczy liczenia komponentów z Toolbox'a. Gdy wrzucam śruby tylko z jednego rodzaju to bez względu na różnice ich długości traktuje to w liście części jako jeden komponent, natomiast gdy zmienię na innych rodzaj (np o innym łbie) to powstaje na liście nowa pozycja... . Nic z tego nie kumam.
 
.
2014-04-03, 07:42
Pomógł 52 raz(y).
Musisz w opcjach listy materiałów ustawić grupowanie konfiguracji.
Widzę, że masz prawdopodobnie wszystkie śruby tego samego rodzaju jako jeden plik, więc żeby je rozróżnić to musisz je rozbić na konfiguracje.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT