SolidWorks >> Złożenia >> Łączenie ze sobą dwóch sprężyn.
Autor Wypowiedź
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2014-05-12, 13:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam taki problem przedstawiony na obrazku. Zrobilem zlozenie na "wałku" pare sprężyn i teraz probuje je ze sobą jakoś połączyć. Normalnie nie było by problemu bo można użyć wyciągnięcie po profilach, ale w złożeniu nie ma takiej opcji, a rysowac szkic i laczyć to, to mija się z celem tym bardziej, ze nie lęża w jednej płaszczyźnie. Czy ma ktoś na to jakies rozwiązanie, albo poradę ? Bede bardzo wdzięczny.


Z góry dziękuję,
Pozdrawiam,
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-12, 14:01
Pomógł 405 raz(y).
Pytanie brzmi, jakie wiązanie zastosować?

Nie rozumiem zdania:

   Normalnie nie było by problemu bo można użyć wyciągnięcie po profilach, ale w złożeniu nie ma takiej opcji (...)
 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-12, 14:32
Pomógł 43 raz(y).
Nie wiem czym chcesz te spręzyny połączyć ale jesli chcesz je po prostu połaczyć (zetknąć) to trzeba 2 lub 3 wiązania:
1. koncentryczne (końce),
2. równoległe (wybrane płaszczyzny obu sprężyn).
3. wspólne (końce).

 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2014-05-12, 21:21
Pomógł 0 raz(y).
To jest zlozenie, odleglosci pomiedzy sprezynami musza zostac zachowane. Musze je polaczyc za pomoca "drucika". Jezeli by to byla zwykla czesc, zrobil bym to za pomoca wyciagniecia po profilach. Niestety tutaj musze narysowac szkic na odleglosc pomiedzy dwoma sprezynkami, tylko problem jest taki, ze one nie leza w jednej plaszczyznie w sensie, ze jedna jest troszke krotsza od drugiej, wiec teoretycznie nie wiem jak mam sie za to zabrac.



Pozdrawiam,
 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-12, 21:42
Pomógł 43 raz(y).
Nie widzę innej możliwości jak wykonanie tego drucika jako nowej części w kontekście złożenia.
 
"Nie sztuka jest nie upasc, sztuka jest umiec sie podniesc z tego upadku"
2014-05-12, 21:46
Pomógł 0 raz(y).
Jezeli srodki tych sprezyn byly by w jednej plaszczyznie to ratuje mnie jeden szkic na jednej plaszczyznie a tak to jest po prostu dziubdzianie sie i to cholerne. Czy nie ma mozliwosci rysowania czesci za pomoca szkicu na zlozeniu lub tym podobne ?
 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-12, 21:55
Pomógł 43 raz(y).
No jest. Nowa cześć w kontekście złożenia. W złożeniu wstaw/komponent/nowa cześć.
 
--
2014-05-12, 22:02
Pomógł 6 raz(y).
Dokładnie jak wyżej kolega pisze.Wstaw komponenet w złożeniu i wybierasz nowa część. Program wstawia Ci nową część zmieniasz jejnazwę jak CI się podoba i dajesz ,, Edytuj " na tej właśnie części , dopiero wtedy masz dostępne wszystkie operacje typowedla części czyli szkice, wyciągnięcia itp.. tylko tak najprecyzyjniej je połączysz.

Po skończeniu złożęnia możesz tą nową część zapisać jako oddzielny part albo jako częśc złożenia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-12, 22:24
Pomógł 405 raz(y).
Możesz też edytować jedną ze sprężyn w kontekście i dorysować splajnem 3D albo krzywą rzytowania ścieżkę. Chyba, że te sprężyny w złożniu występują jako 1 komponent użyty wiele x, to wówczas chyba nowa część będzie lepsza. Jest taka funkcja Łącz i można później w 1 part je scalić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT