SolidWorks >> Złożenia >> Problem z nadaniem wiązań sprężynie
Autor Wypowiedź
2014-07-15, 20:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Wykonałem model pewnego detalu który składa się z kilku elementów które poruszają się względem siebie. Chciałbym nadać tym elementom w złożeniu wiązania dzięki którym cały detal mógłby się poruszac tak jak w rzeczywistości, jednak napotkałem na problem... Mianowicie jakie wiązania nadać spręzynie by podczas ruchu w prawo bądź w lewo całego mechanizmu rozciągała się ona między blachami? W tym momencie mechanizmem nie da się poruszyć bo sprężyna nie rozciąga się. Dodam jeszcze że niebardzo wiedziałem jak połączyć oba końce spręzyny z rolkami, po zaznaczeniu części walcowej rolki i kocówki sprężyny jedyne wiązanie jakie miałem dostępne to "zablokuj".
Może rozwiązaniem byłoby nadanie sprężynie w jakiś sposób zakresu ruchu, od - do ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-15, 21:24
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma takiej opcji, żeby taka sprężyna działała w realistyczny sposób. Są dwie możliwości, albo tworzymy animację i można pokazać ruch sprężyny - wówczas musi ona być wykonana w kontekście złożenia. Albo drugą możliwością jest dodatek Motion, w którym definiuje się sprężynę wirtualną wraz z parametrami fizycznymi i można wykonać symulację ruchu.

Są to jednak dwie zupełnie niezależne sprawy.
 
2014-07-15, 21:49
Pomógł 0 raz(y).
Rozumiem, czyli ruch sprężyny (rozciąganie, ściąganie) nie może być przedstawiony w czasie rzeczywistym. W takim razie co muszę zrobić ze sprężyną (bądź jeszcze z czymś innym) aby na rysunku tego elementu przedstawić dwa krańcowe położenia (lewy i prawy) tego mechanizmu? Oczywiście wówaczas w na tych krańcowych położeniach sprężyna będzie musiała być rozciągnięta!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-16, 08:58
Pomógł 405 raz(y).
Chyba najlepiej utworzyć dwie konfiguracje sprężyny z poziomu złożenia i ręcznie ją "rozciągnąć", czyt. zmień długość ścieżki. Zakres ruchu szczęk można ograniczyć wiązaniem limitu (na karcie zaawansowane).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT