SolidWorks >> Złożenia >> zmienne globalne w parametrach konfiguracji
Autor Wypowiedź
2014-07-21, 11:03
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem początkującym użytkownikiem SolidWorksa i napotkałam na kilka problemów.

Mam złożenie, występuje w nim część, w której zmieniam parametry konfiguracji, m.in. podaję ilość łożysk - tworzy mi się wtedy w odpowiednim miejscu wycięcie pod nie.
W złożeniu chciałabym odczytać tą liczbę i umieścić ją w tabeli konfiguracji - od niej zależy jaki będzie stan wyświetlenia łożysk.

Drugim problemem jest nazwa danej konfiguracji. W configuration publisher chciałabym wpisać ciąg znaków - nazwa łożyska, np SNL 22210E, potem w tabeli konfiguracji nazwa ta zostałby wpisana w nazwę utworzonej konfiguracji, powstałoby: łożyskowanie przednie - łożysko SNL 22210. Za każdym razem nazwa jest inna, brak typoszeregu.

Kolejny problem: część - arkusz blachy, lista elementów ciętych, w niej np arkusz blachy o nazwie pokrywa, w tabeli konfiguracji mam obliczoną pewne wyrażenie, chciałbym umieścić je we właściwościach tego arkusza blachy -pokrywy. W jaki sposób wprowadzić tam wartośc tego wyrażenia?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Iza
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-21, 15:24
Pomógł 405 raz(y).
    D-N Iza
    Witam wszystkich serdecznie.
   
    Jestem początkującym użytkownikiem SolidWorksa i napotkałam na kilka problemów.
   
    Mam złożenie, występuje w nim część, w której zmieniam parametry konfiguracji, m.in. podaję
    ilość łożysk - tworzy mi się wtedy w odpowiednim miejscu wycięcie pod nie.
    W złożeniu chciałabym odczytać tą liczbę i umieścić ją w tabeli konfiguracji - od niej
    zależy jaki będzie stan wyświetlenia łożysk.
   

Należy kliknąć dwukrotnie na operację, która posiada parametr np. szyk i wówczas pojawi się wymiar, który można dodać do tabeli konfiguracji. Można też pokazać wszystkie wymiary po kliknięciu prawym na folder Adnotacje > pokaż wymiary operacji.

    Drugim problemem jest nazwa danej konfiguracji. W configuration publisher chciałabym wpisać ciąg
    znaków - nazwa łożyska, np SNL 22210E, potem w tabeli konfiguracji nazwa ta zostałby wpisana w
    nazwę utworzonej konfiguracji, powstałoby: łożyskowanie przednie - łożysko SNL 22210. Za
    każdym razem nazwa jest inna, brak typoszeregu.
   

W czym problem?

Configuration nie służy do tworzenia konfiguracji tylko do jej wyboru (w bardziej cywilizowany sposób niż we właściwościach) więc nazwy tworzymy w tabeli konfiguracji a nie publisherze. W excelu można łączyć nazwy kolumn.

    Kolejny problem: część - arkusz blachy, lista elementów ciętych, w niej np arkusz blachy o
    nazwie pokrywa, w tabeli konfiguracji mam obliczoną pewne wyrażenie, chciałbym umieścić je we
    właściwościach tego arkusza blachy -pokrywy. W jaki sposób wprowadzić tam wartośc tego
    wyrażenia?
   

Jeżeli wymiar sterujący lub adnotacja jest widoczna, można we właściwościach ją wczytać do trzeciej kolumny poprzez dwukrtone kliknięcie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT