SolidWorks >> Złożenia >> obracanie komponentów w rozstrzeleniu
Autor Wypowiedź
2014-07-21, 13:26
Pomógł 0 raz(y).
witam
Ponownie mam pytanie które może wydać się proste ale nie mam pojęciajak sobie z tym poradzić. Czy jest możliwosć obracania komponentu podczas tworzenia widoku rozstrzelonego? Jeśli tak to jak to zrobić? kiedy chcę ustawić komponent pojawiają sie okregi którymi mogę go pochylić ale kiedy przechodze do rozstrzeliwania widoku mam tylko wektory kierunku i niewiem jak pochylić komponent.
pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź ttsz
 
2014-07-21, 14:52
Pomógł 18 raz(y).
witam...opcja jak się nie mylę dostępna od SW2014...

Tworzysz nowy widok rozstrzelony>>wybierasz komponent>>przesuwasz pociągając za triadę w potrzebne miejsce(lub wpisujesz wartość numeryczną)>>sprawdzasz czy masz zaznaczoną opcję "pokaż pierścienie obrotu" i pociągasz za ten pierścień o żądany kąt...







...jak nie masz pierścieni to sprawdź czy nie zaznaczyła Ci się opcja "automatycznie rozmieść komponenty..."

 
2014-07-21, 19:34
Pomógł 0 raz(y).
właśnie u mnie to wygląda zupełnie inaczej chyba ze nieumiem znaleźć opcji "pokaż pierscienie obrotu". umnie wyglada to tak:

nie posiadam tych kułek do zmiany kąta a nie mam pojęcia gdzie je włączyć
 
2014-07-21, 20:15
Pomógł 0 raz(y).
przepraszam moja wina SW 2013 :( zapomniałem że po formacie mam wrzuconą starą edyję...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-21, 20:54
Pomógł 405 raz(y).
Obrót dopiero od wersji SW 2014. W starszych wersjach np. podczas animacji można dorzucić napęd i na jedno wyjdzie, ale nie w samym widoku rozstrzelonym.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT