SolidWorks >> Złożenia >> Wiązania łańcucha
Autor Wypowiedź
.
2014-08-01, 14:28
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Problem z napędami łańcuchowymi występował na Forum, ale ja potrzebuję coś innego.
Wykonałem sobie złożenie prowadnicy kablowej (Igus) i chciałem żeby sie to mogło ruszyć, ale nie w celach demonstracyjnych tylko tak żeby móc łatwo stworzyć konfiguracje w różnych położeniach mechanizmu.



Wprowadziłem wiązania ogniw między sobą : 'koncentryczne' na przegubach, 'wspólne' ściany boczne oraz 'wiązania ścieżki' punktów umieszczonych w osi sworzni ogniw względem splina, który jest elementem szkicu w "wirtualnej" prowadnicy.
Wszystko się elegancko zapisało , bez błedów, ale niestety poruszając prowadnicą nic się nie dzieje a po przebudowie wszystko się rozwala tzn pojawiają się błędy. Co ciekawe, gdy ograniczyłem ilość ogniw do pięciu to szystko ładnie się ruszało i szło po prowadnicy. Potem po kolei dokładałem po jednym ogniwie i tak doszedłem do 12 a potem już kicha.
A jeszcze ciekawsze, że już drugi raz nie udało mi się dojść do tego "rekordu". Po każdej zmianie nie zapisywałem złożenia tylko zawsze zaczynałem eksperumenty od tego pierwotnego, dobrego złożenia.
Nie ma też znaczenia na jakim sprzęcie i wktórej werscji SW to robię (Od 2010 32 bit do 2014 64 bit), szędzie to samo.
Złożenie nie jest znowy jakieś wielkie (20 ogniw + 2 końcówki + prowadnica = 23 części) i wiązań też nie jest wiele. Robiłem o wiele bardziej skomlikowane i rozbudowane mechanizmy i wszystko wolniej lub szybciej, ale się ruszało.
Co jest nie tak ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-02, 09:07
Pomógł 405 raz(y).
No niestety może tak być, ja to przerabiałem wiele x z typowymi łańcuchami.

Rozwiązanie jak dla mnie jest jedno, robić to szykiem na krzywej ale w części (wieloobiektowej) a tylko ruchome fragmenty dokładam w złożniu.

Oczywiście, że jeżeli całość ma się poruszać to tak sie nie da.. A tak BTW, od wersji 2013 czy 2014 masz już szyk oparty na krzywej w złożeniu:)
 
Engineer of old school
2014-08-02, 12:54
Pomógł 20 raz(y).
Zadam pytanie. Oczywiście opcja "rozwiaż jako elastyczne"
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT