SolidWorks >> Złożenia >> Badanie przepływu powietrza
Autor Wypowiedź
2014-08-13, 20:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam ! Model który zrobiłem powierzchniowo pogrubiłem niby wszystko jest ok po czym flow simulation pokazuje mi że jest zła geometria i wypluwa cały model ( złe pary) szukałem w internecie i znaleźć nic nie moge, jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny bo się męczę od 2 tyg i efektów nie ma.



Rara z częściami wrzuciłem na zippy bo tu nie chce mi coś dodać:

http://www27.zippyshare.com/v/95191048/file.html


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Bartek
 
Engineer of old school
2014-08-13, 22:43
Pomógł 20 raz(y).
Zgłasza jakieś komunikaty
 
2014-08-14, 10:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam ! te które pokazałem na screenie. Czyli złe pary + teoretycznie krzywe o grubości zero, ale to niemożliwe bo to wszystko jest pogrubione , albo ja coś nie tak robię.
 
Engineer of old school
2014-08-14, 13:14
Pomógł 20 raz(y).
Proszę zrobić model nie jest potrzebne żadne pogrubianie, FLOW pokazuje oddziaływanie na powierzchnie, widzę, gdzie jest błąd, ale dziś nie mam czasu się tym zająć, proszę poczekać do jutra.
,
Kiedyś tu na forum podawałem parametry powietrza stosowane w areonautyce proszę sprawdzić.śę

Jeśli to model to postaram się pomódz, mam przyjaciela modelarza
 
2014-08-14, 20:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam ! To ja poczekam bo cos nie moge sobie z tym poradzic a co do modelu to tylko do zrobienia badania przelywu nie bedzie z tego modelu w rzeczywistosci ;)
 
Engineer of old school
2014-08-17, 15:38
Pomógł 20 raz(y).
Model ma błędy. Proszę użyć we Flow opcji "check Geometry"

Po prawej stronie dolnego okna zobaczy Pan błędy modelu. Trzeba je poprawić. Flow pokazuje odziaływaniw na powieszchnie, w pierwszym kroku bym zrezygnował z pogrubienia.
 
2014-08-17, 17:05
Pomógł 0 raz(y).
A co z tymi parami? bo Krzywe o grubości zero to jedna sprawa a te nieprawidłowe pary?
 
Engineer of old school
2014-08-17, 18:13
Pomógł 20 raz(y).
Jest tak, sprawdziłem same skrzydła, liczą się bez problemu.

Ja bym zrobił kadłub jako jednolitą bryłę i usunał te wloty z przodu.

Sprawdzę
 
2014-08-17, 20:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam! Problem je z kadłubem tylko i wyłącznie, problem w tym że nie mogę usunąć tych wlotów bo to wtedy straci sens badania, musi być tak jak w rzeczywistości model.
 
Engineer of old school
2014-08-17, 20:42
Pomógł 20 raz(y).
Niech Pan zrobi drugi model bez tych wlotów, zobaczymy co wyjdzie. Boję się, że będą kłopoty, bo wewnątrz kadłuba to przepływ wewnętrzny, jest wlot musi być wylot
To przepływ dla prostej rury, dla rury ze zwężonym przepływe i rury zaślepionej

Jak widać poniżej można tak liczyć, wloty niech zostaną tylko wnętrze kadłuba trzeba jakoś sprytnie rozwiązać i poprawić model





 
2014-08-17, 23:46
Pomógł 0 raz(y).
Ale to ma być opływ wokół kadłuba a nie w środku czyli zewnętrzny muszę zrobić.
 
Engineer of old school
2014-08-18, 01:24
Pomógł 20 raz(y).
To jest opływ zewnętrzny, chciałam sprawdzić czy można pozostawić wloty. Proszę uważnie przeczytać poprzedni post - ostatnie zdanie

Ja bym wstawił przegrodę, między komorą silnika, a kabiną. Reszta jako bryła
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-08-18, 10:34
Pomógł 13 raz(y).
Hmmm pomijąjąc już błędną geometrię modelu.
Jeżeli liczy Pan przepływ zew. dlaczego w do obliczeń uwzględnianie jest śmigło ? Chyba że stosujemy tam region obrotowy. W pozycji "nieruchomej" wdg. mnie zaburzy ono dosyć mocno wyniki które Pan otrzyma. I co ma być finalnie policzone w tym projekcie ?
 
2014-08-19, 09:59
Pomógł 0 raz(y).
Finalnie ma być tylko zobrazowany przepływ powietrza w okół kadłuba
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT