SolidWorks >> Złożenia >> Problem z BOM-em. Jak sprawdzić czy wszystkie detale mają nadany materiał?
Autor Wypowiedź
2014-11-18, 11:18
Pomógł 18 raz(y).
Dopóki w złożeniu jest kilka detali nie ma problemu.

Jednak jak jest ich sporo to można coś przegapić.



Jak sprawdzić czy wszystkie detale złożenia mają materiał? I jaki jest to materiał?



Próbowałem zrobić to po prostu bom-em osadzonym w złożeniu, ale... nie mogę wstawić kolumny pokazującej materiał...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-18, 15:51
Pomógł 405 raz(y).
To może wizualizacją złożenia?
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2014-11-18, 17:03
Pomógł 6 raz(y).
Ja to robie boomem, do kadego detalu nadajesz wlasciwosci materialu w file manager , dodajesz kolumne w boomie pt material i jak cos pominiesz to widzisz odrazu ze brakuje materialu - neststy ja to robie recznie dla kazdego detalu podczas tworzenia detalu i zajmuje to troche czasu.
 
.
2014-11-19, 08:51
Pomógł 52 raz(y).
Ja też to robię BOMem. W szablonie części dodałem dostosowaną właściwość Material która ma nadaną wartość
"SW-Material@@konfig@Część.SLDPRT" , gdzie konfig to nazwa aktualnej konfiguracji części.
Kolumnie 'Materiał' w BOM nadaję we właściwościach równanie PRP:"Material" .
Jeśli zdefiniujemy właściwość w szablonie części to nie musimy za każdym razem pamiętać o jej dopisaniu. Gorzej gdy stosujemy stare modele, które tej właściwości nie mają.W BOM ie będzie wtedy puste pole. Ale można sobie poradzić prostym makrem, które sprawdzi i ewentualnie uzupełni dane w części, lub dopisać ręcznie tak jak opisał Łukasz.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-19, 09:06
Pomógł 405 raz(y).
Chłopacy, używajcie wizualizacji!

Nie dość, że widać które komponenty nie mają zdefiniowanego materiału to jeszcze z tego poziomu można go dodać. Można sprawdzać po SW-materiał lub po właściwości $prp materiał.

 
.
2014-11-19, 09:17
Pomógł 52 raz(y).
:( jakoś tak nie doceniałem tej funkcjonalności, ale dzięki Pawle za radę :D
 
2014-11-19, 09:32
Pomógł 18 raz(y).
    Kęska Paweł
    Chłopacy, używajcie wizualizacji!

Patrz, że tego do tej pory nie używałem ;-)



Dzięki.
 
2014-12-05, 12:40
Pomógł 18 raz(y).
No i jednak nie działa ;-(



Daję Tools, Assembly Visualisation, ustawiam aby pokazywało materiał.

Niektóre elementy mają materiał, niektóre nie:





Ale jak otworzę ten niby bez materiału (a materiał jest nadany!) i zamknę to materiał się pojawia:





Magia...
 
.
2014-12-05, 13:17
Pomógł 52 raz(y).
A przebudowa złożenia pomaga ?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT