SolidWorks >> Złożenia >> Problem ze animacją sprężyny
Autor Wypowiedź
2014-12-03, 17:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam dziwny problem ze złożeniem sprężyny, a właściwie relacjami. Poskładałem sprężynę i jak się okazało nie chce się ona uginać. W złożeniu przesówam podstawkę z którą jest powiązana i nic, podstawka sie przesówa, natomiast sprężyna nie drgnie. Sprężyna goni za podkła dopiero gdy edytuje w drzewku operacji szkic. Po jego zamknięciu pozycja sprężyny ustawia się tak jak powinna przy podstawce. Jak na poniższych rysunkach









 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-03, 18:26
Pomógł 405 raz(y).
No i jest to normalne zachowanie. Zmiany następują po przebudowie.

Jeżeli ma się poruszać w trakcie przesuwania komponentu, to sprężynę robi się z ringów (połowy) i łączy wiązaniami. Jednak nie jest to prawdziwa sprężyna bo ring nie ma linii śrubowej.

Jak nagrasz animację to będzie się poruszało ponieważtam następuje przebudowa na krok.
 
2014-12-03, 18:41
Pomógł 0 raz(y).
Nie rozumiem tego innym te metoda działa. A wykonałem sprężyne w ten sam sposób, to samo wiązanie. Czy może popełniłem błąd ? Łączenie sprężyny z fragmentów to pracochłonne, a skoro innym wychodzi to musi być tu jakaś przyczyna.

https://www.youtube.com/watch?v=W4SspirGxVE

Ostatecznie użyje techniki łączenia fragmentów. Tylko jak im wychodzi to na tych filmach ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-03, 21:27
Pomógł 405 raz(y).
Nie będzie się odkształcało podczas przesuwania, no way. Jest to zwykłe powiązanie kontekstowe i odkształci się po przebudowaniu. Z resztą widać to na filmie jak koleś wciska symbol .

Komu innemu działa? Chętnie zobaczę jak.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-12-11, 11:29
Pomógł 18 raz(y).
Paweł ma rację nie ma możliwości czegoś takiego.
Na filmie widać, że jest w złożeniu używana przebudowa za każdym razem kiedy jest zmieniana pozycja zaczepu sprężyny.
Ewentulanie użyć badania ruchu i wtedy będzie animacja ruchu.

Innej mozliwości nie ma.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT