SolidWorks >> Złożenia >> Problem z otwieraniem złożenia na innym komputerze
Autor Wypowiedź
2014-12-17, 18:11
Pomógł 0 raz(y).
Piszę gdyż napotkałem na pewien problem. Pracuję póki co na SW 2013. Mam złożenie, dość duże złożenie w którym jest cała masa śrub, nakrętek i podkładek (i jeszcze kilka kół zębatych). I gdy otwieram to złożenie na SW 2014 na innym komputerze wysypują się wszystkie części z toolboxa. Albo są o zupełnie innych wymiarach albo nie ma ich wcale. Plik zapisuję opcją "plik przenośny".

Jak to zrobić aby dobrze on się otwierał na innym komputerze.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-17, 18:42
Pomógł 405 raz(y).
To zależy od ustawień, czy tworzone są kopie elementów toolbox czy dopisywane konfiguracje. Po prostu program w złożeniu ma zapisane ścieżki to plików, których nie znajduje. Należy w opcjach > Kreator otworów/Toolbox wybrać folder z Toolbox browser i zaznaczyć Uczyń ten folder domyślną lokalizacją wyszukiwania (...).
 
2014-12-17, 19:06
Pomógł 0 raz(y).
Na moim komputerze na którym zostało wykonane złożenie mam zaznaczone w opcjach tak jak napisałeś. Rozumiem że to samo musi byc ustawione na drugim komputerze z SW 2014?

No i ustawienie mam takie że dopisuje konfiguracje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-12-17, 19:09
Pomógł 405 raz(y).
Tak, należy to zaznaczyć dla wersji SW 2014 i program powinien znaleźć użyte konfiguracje.

Jeżeli tak się nie stanie, to sugeruję skopiować ręcznie folder Toolbox z SW2013 i wybrać aktualizację Toolbox (a nie zainstalowanie nowej bazy, w której przecież nie ma dopisanych konfiguracji).
 
2014-12-17, 19:16
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki ogromne, będę próbował.

Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT